Nejlepší pozvánka na třetiligovou Dobrovici SS Ostrá – FK Admira Praha 0:7 (0:5)

Do utkání předkola MOL Cupu na trávníku v útulném areálu Sportovního sdružení Ostrá jsme proti nováčkovi Divize a vítězi přeboru Středočeského kraje vstoupili nejlépe, jak se jen dalo. Už v 1. minutě dal gól Šmidrkal. Domácím sebevědomím to otřáslo a Ostrá začala vršit chyby v defenzivě, které jsme trestali. V poločase byl stav 0:5 a o našem postupu bylo rozhodnuto.

Po změně stran jsme přidali ještě dvě branky a vyhráli jsme 0:7.

Dobře se uvedly obě letní posily, Nádeníček (naposledy hostoval v FC Horky nad Jizerou) vstřelil dvě a Šmidrkal (naposledy hostoval také v FC Horky nad Jizerou) už zmíněnou jednu branku.

Za zmínku stojí, že v týmu domácích nastoupil náš bývalý hráč Vobořil. Další hráč, který u nás také kopal, a sice Hochmeister, byl zraněný a nehrál.

Výsledek rozhodně nepřeceňujeme, třetiligová Dobrovice, která k nám přijede v 1. kole MOL Cupu, nás prověří podstatně razantněji.

Admira: Víšek – Herc, Martinic, Komínek, Paťha – Majer, Mošna, Šmidrkal (68. Horák), Zahálka – Nádeníček (73. Jackl), Michálek (59. Zolotuchin).

Branky: 1. Šmidrkal – 0:1, 7. Mošna – 0:2, 8. Nádeníček – 0:3, 17. Majer z penalty – 0:4, 26. Nádeníček – 0:5, 80. Mošna – 0:6, 85. Jackl – 0:7.

ŽK: 1:0

Rozhodčí: Hanousek – Milner, Pekař

Diváci: 200

Hodnocení trenéra Jindřich Tichaie najdete zde:

Obrazové zpravodajství Michal Jalovec

V sobotu (!) přijede FK Dobrovice

Utkání 1. kola MOL Cupu sehrajeme v sobotu 30. 7. od 10.15.

Naším soupeřem je účastník ČFL FK Dobrovice. V minulém ročníku třetí ligy skončil na solidním 7. místě.

S tímto týmem z Mladoboleslavska jsme se naposledy utkali také v pohárové soutěži. V předkole jsme v červenci 2012 na hřišti tehdy nováčka Divize vyhráli 2:0 dvěma brankami Zahálky.

A co se stane, když postoupíme? Oficiální text MOL Cupu říká: Druhé kolo – účastní se povinně 11 klubů nejvyšší soutěže a 43 postupujících z 1. kola. Los je rozdělí do 27 dvojic. Kluby jsou rozděleny do košů na licenční (I. a II. liga) a nelicenční. Každý koš je ještě rozdělen podle územní příslušnosti. Losovány budou dvojice: nelicenční klub (tedy například Admira), který se stává pořadatelem, proti klubu licenčnímu. V případě, že koš licenčních klubů zůstane prázdný, losují se dvojice z koše nelicenčních klubů, prvně vylosovaný bude hrát doma.