Náš nejbližší soupeř

Počátky u nás dnes nejrozšířenějšího sportu jsou spojeny se zrodem prvního „Sportovního klubu v Klatovech“. Tento nový spolek měl poslá¬ní pěstovat všechny známé sporty. Kopaná dostala svůj životní prostor v oddílech, které měly provozovat hry anglické. Ustavující schůze se konala 14. listopadu 1898
První fotbalové utkání v Klatovech se uskutečnilo už v roce 1901. Pohnutkou poskytnout klatovskému obecenstvu příležitost poznat tuto hru se stal velký zájem o kopanou mezi sportovní veřejností a mládeží v Klatovech, posilovaný neobyčejnými úspěchy pražské Slavie a Plzeňského SK. Do Klatov byl pozván fotbalový odbor Sportovního klubu Plzeň, jehož dvě družstva kopané sehrála mezi sebou na vojenském cvičišti exhibiční utkání.
Domácím stánkem klubu je stadion Na Rozvoji. Tento areál se pyšní zastřešenou tribunou s 480 místy pro sezení. V zázemí najdete sekretariát, restauraci, čtyři šatny, sociální zařízení pro diváky a sklady. Hrací plochu o rozměru 75 x 90 m v současné době využívají pro trénink a utkání týmy mužů a dorostu.


UPOZORNĚNÍ!

Webové stránky v této podobě budou v dohledné době zrušeny a FK Admira přejde na stránky v nové podobě. Proto tyto stránky jsou aktualizovány už jen v některých, a to nejsledovanějších rubrikách.
Děkujeme za pochopení!


*Start v divizní skupině A nám nevyšel

*V pražském derby byli lepší hosté

*Admira – Aritma 0:2

*Nádeníček dvakrát zahodil penaltu…

*Přišlo 276 diváků, nejlepší návštěva v A-skupině

*Příště jedeme do Klatov

Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Ani béčko start nové sezony nezvládlo

*Admira B – Třeboradice 0:2

*Góly padaly vždy na konci poločasu

*Za týden hrajeme na Zbraslavi

Více v rubrice B-mužstvo