Upocené vítězství nad mátožnými Sedlčany Admira – Tatran Sedlčany 1:0 (0:0)

Tropické počasí se drží České republiky jako klíště a ani Kobylisy nebyly výjimkou. Nedělní zápas třetího kola se tedy odehrál ve velmi vysoké teplotě a poměrném dusnu. Od začátku utkání bylo jasné, kdo bude diktovat tempo a ráz hry. Byli to fotbalisti v černobílém, kteří hýřili pohybem a vytvářeli před hostujícím brankářem neustálý tlak. V šesté minutě z toho málem vyplynul vlastní gól, když brankář Středočechů Capouch (léta hájil branku Benešova) podivným způsobem vykopával míč na brankové čáře po nepřesném přiťuknutí spoluhráče. V 19. minutě byl blízko gólu Nádeníček, jehož hlavička byla těsně před brankou sražena. O čtyři minuty později pelášil sám na brankáře Michálek, bohužel už ležícího gólmana nedokázal prostřelit. Tlak se stupňoval čím dál více, do vápna létaly přesné centry buď od Majera, Paťhy či Jackla. Bohužel žádný si nakonec výsledný cíl v síti nenašel. Ve 35. minutě střílel z úhlu Mošna, jeho střelu vytáhl nohou brankář. O tři minuty přišla naše největší šance, to když Mošna přelstil tři bránící hráče a od půlky hřiště jim frnknul. Předložil míč před odkrytou bránu Nádeníčkovi, ten však nepochopitelně trefil pouze brankáře. Minutku na to trefil Majer z přímého kopu břevno. Sedlčany jako by si chtěly samy ještě více zavařit, těsně před půlí stáhl obránce Vystyd unikajícího Nádeníčka a viděl zaslouženou červenou kartu. Do půle stihl prověřit brankáře ještě Zahálka, jenže i jeho střelu vytáhl urostlý strážce branky hostí Capouch na roh.

V druhé půli se očekával „zaparkovaný autobus“ od celku hostí. A také se tak stalo. Naši hráči museli po celý další poločas dobývat tvrz vytvořenou devíti lidmi kolem vápna. Šlo to těžce, velmi těžce. Šance byly, bohužel už ne tak jasné a vyložené jako v půli první. Centry sbíral gólman hostí, ostatní míče odkopali bránící hráči. Střely z dálky byly většinou sraženy obranným valem. Trenér Tichai se snažil sestavou lehce promíchat, jenže ne a ne najít recept na prolomení bloku. Na obranu hostí začal platit náš urostlý Vachoušek, jenže i jeho šance bohužel brankou neskončily. A tak rozhodnutí přišlo až v 84. minutě. Po jednom z mnoha závarů vracel míč před branku Mošna a trefil do ruky jednoho z obránců. Rozhodčí ukázal na desítku a šlo se tedy kopat. Míč si odhodlaně postavil Komínek a poslal brankáře na druhou stranu – 1:0! Hosté už se k žádnému náporu nezmohli, za celý zápas vystřelili jen jednou a to v 67. minutě. Ale to opravdu vyděsili admirácké publikum, když volej ze 40 metrů skončil těsně nad.

Připsali jsme si tedy tři zasloužené, ač velmi upocené a ubojované body. Je to první vítězství v nové sezóně.

Příští týden hrajeme opět doma, tentokrát s Rokycany.

O.CH

Brana: 84´ Komínek

Admira: Žulevič – Herc, Komínek, Jackl (81. Martinic), Paťha – Michálek (61. Šmidrkal), Mošna, Zahálka, Šimek (79. Zimmerman), Majer (88. Zolotuchin) – Nádeníček (72. Vachoušek).

ŽK: 1:1

ČK: 0:1

Rozhodčí: Milner – Pekař, Cichra.

Utkání sledovalo 187 diváků.

Naši střelci:

1- Majer (0 doma + 1 venku), Komínek (1 doma + 0 venku)