Konečně jsme se zbavili černého Petra Admira B – Sokol Cholupice 4:0 (2:0)

Černý Petr aneb poslední místo v Pražská teplárenská přeboru, nic záviděníhodného. Soupeř z jižního okraje metropole, který do kobyliské Hovorčovické ulice dorazil v neděli odpoledne, tušil totéž, co my. Kdo prohraje tenhle mač 8. kola, ten si toho černého Petra podrží.

Poměrně brzy dalo naše béčko najevo, že už má posledního místa tabulky dost. Po čtvrthodině vedlo 2:0, když se ze skrumáže trefil Vachoušek a poté hlavičkou Jerhot.

Že by si fotbalový labužník na předváděné hře zvlášť pochutnal, to se říct nedá. Nesporně jsme v lijáku byli lepší, míč jsme měli na kopačkách častěji, leč do půle jsme už další gól nepřidali.

Po změně stran jsme viděli jev na úrovni přeboru nevídaný. Na obou stranách se proti sobě postavil hráč černé pleti – náš Vachoušek, u hostí střídající Bera. Víc radosti si užil nepochybně Vachoušek, už proto, že v závěru vstřelil svou druhou (admiráckou třetí) branku. A protože po něm ještě poslal míč přesně k tyči cholupické branky, střežené zanedlouho už šestačtyřicetiletým gólmanem Burešem, dobře hrající Štefan, vyhráli jsme hladce 4:0. Což znamenalo první nulu pro brankáře Jakimeczka.

Ačkoli po celý zápas lilo, tradiční společná děkovačka vítězného týmu a nejvěrnějších fanoušků se samozřejmě konala, včetně rybiček hráčů na vodou napitou trávu.

Zdálo se, že na poslední příčku tabulky klesly právě Cholupice, jenže omyl. Zličín dostal v Horních Měcholupech bůra a celkově nižší počet vstřelených branek ho přikoval nejméně na týden úplně dolů. Čímž mu nejméně na týden patří ten shora zmíněný černý Petr.

Admira B poskočila na třináctou příčku, Cholupice jsou patnácté.

Hodnocení z pohledu trenéra Admiry B Tomáše Čedíka připravujeme.

Admira B: Jakimeczko – Lupínek, Kvapil, Fric – Štefan (88. Obukhov), Stejskal (75. Panýrek) – Ondrůšek (80. Marek), Jerhot, Beníšek (68. Hochman), Šindelář – Vachoušek (85. Ermoshkin).

Branky: 7. Vachoušek, 16. Jerhot, 79. Vachoušek, 85. Štefan.

Rozhodčí: Toman – Hradil, Polena.

ŽK: 4:1

Mač sledovalo 60 obětavých diváků, z nichž zhruba desetina přijela z Cholupic. Ti se domů vraceli dost smutně…

Foto: Ladislav Polanecký,
předseda TJ Sokol Cholupice

Naši střelci:

3 – Jerhot (1 doma + 2 venku), Šindelář a Vachoušek (oba 2 doma + 1 venku)

1 – Pavlata, Emoshkin (oba 0 doma + 1 venku), Šmidrkal, Štefan, Hochman, Ondrůšek (všichni 1 doma + 0 venku)

Další utkání: Union Vršovice – Admira B, sobota 8. října, výkop v 10.30 hodin.