Tři body nakonec zaslouženě zůstaly doma

FK Admira Praha – Malše Roudné 2:1 (0:1)

Osmé kolo divize A svedlo v Kobylisích dva sousedy v tabulce se stejným bodovým ziskem (12) – Admiru a Malši Roudné, v jejíž sestavě vás nejvíce zaujme jméno exligového veterána a lišáka Rudolfa Otepky.

Zápas začal v nijak strhujícím tempu, v první střelecké příležitosti se ocitl náš kapitán Martinic, jenže jeho střela z 20 metrů postrádala razanci a lepší umístění než střed branky, kde číhal brankář hostí Hřebejk. Razance poté nechyběla střele Paťhy z šestnácté minuty, který za to vzal z jedné na hranici vápna, bohužel i tato střela si našla pouze střed branky. Brankáře Hřebejka vylekala, ale nepřekonala. O tři minutky později naší obranou proběhl jeden z útočníků Malše, proti jeho střele byl však Víšek připraven. Ve 31. minutě přišla klasická chvíle Otepky. Postavil se k zahrávání rohového kopu, nacvičeným signálem míč poslal po zemi na hranici vápna, kde ho nejdříve dva hráči pustili, až prošel k Havlovi. Ten jej bez okolků poslal po zemi k tyči za bezmocného Víška – 0:1! Pro všechny admiráky na stadionu to byla ledová sprcha, protože jestli měl někdo v první půli navrch, tak to byli domácí hráči. Do poločasu už jsme stihli jen vystřelit doprostřed branky díky Šmidrkalovi. Totéž se povedlo Zahálkovi po sklepnutí od Michálka a na parádní Zolotuchinův centr se Zahálka nepřipravil ideálně a poslal ho hlavou mimo. To bylo z první půle, která pro nás smolně skončila za stavu 0:1, vše.

Jestli jsme měli v první půli navrch, pak v půli druhé se Jihočeši prakticky nepotkali s míčem. Když už se s ním potkali, tak buď při odkopu, nebo při ojedinělých pokusech překročit půlící čáru, kde ztroskotali na naší obraně. Celý druhý poločas jsme Roudné drtili, mačkali a tlačili. A dlouhou dobu bez gólového efektu. Čekání na gól bylo opravdu nekonečné, hlavně při pohledech na spálené šance. Nastřelené břevno střídajícím Zimmermannem, Zahálkova hlavička těsně vedle, Hercův obstřel na zadní tyč končící těsně vedle, nespočet centrů a závarů… Až to přišlo v 69. minutě. Komínek z půlky hřiště našel nádherným křížným pasem Zimmermanna na levé lajně. Ten poslal do vápna centr, kde se na zadní tyči skrýval volný Michálek a ten míč poslal hlavou konečně do sítě -1:1! Tento gól rozproudil jak tribunu a Old Boy´Z na protější straně, kteří hnali domácí hráče za dalším gólem, tak černobílé na trávníku. Zvláště Michálkovi narostlo sebevědomí a rázem ho bylo plné hřiště. Mohl přidat brzy i druhou branku, jenže po Zahálkově prostrkávačce a samostatném postupu ho právě brankář Hřebejk vychytal. Herc s Zimmermannem posílali centr za centrem do vápna. Po jednom z nich udělal vyběhnuvší Hřebejk chybu, míč netrefil a ten propadl k překvapenému, byť volnému Nádeníčkovi, od kterého se pouze odrazil pryč. Tlak byl obrovský, kdyby zápas dospěl do penalt, bylo by to velké zklamání a obří škoda. To však nedopustil Nádeníček, který se v 86. minutě po centru Šmidrkala nejlépe zorientoval, sklepl si míč pro sebe na prsa a z jedné propálil Hřebejka neskutečnou pumelicí po břevno. Rozpoutal tím výbuch radosti jak na hřišti, tak v publiku – 2:1! Jaká úleva!

Hosté, čekající na pokutové kopy, byli jako opaření a na nic se již nezmohli. K vítězství už jsme dokráčeli a užili si vítězný pokřik v kabině, který byl slyšet i ven.

Příště jedeme na hřiště poslední Sušice, která zatím ani jednou nebodovala. Tak snad to bude platit i po devátém kole!!

Branky: 69´ Michálek, 86´ Nádeníček – 31´ Havel.

Admira: Víšek – Paťha (25´ Zimmerman), Jackl, Komínek, Herc – Majer, Zahálka, Martinic, Šmidrkal (88´ Hochman), Zolotuchin (55´ Nádeníček) – Michálek.

ŽK: 0:2

Rozhodčí: Rais – Martínek, Dobrý

Přihlíželo 188 nakonec velmi spokojených diváků

O.CH

Hodnocení trenéra Admiry Jindřicha Tichaie:

Zajímavý pohled na utkání přinesl server Jihočeský fotbal.cz:

Libor Šolc, trenér Roudného: „Vůbec jsme nezačali špatně, ale naši hru asi hodně ovlivnilo zranění Markytána, který po nuceném vystřídání hodně chyběl. I přes tuhle ztrátu jsme měli aktivitu na svých kopačkách a zaslouženě jsme šli do vedení. Měli jsme i příležitosti náskok zvýšit, ale to se už nepovedlo. V kabině jsme hráčům říkali, aby neopouštěli hru, která nám přinesla úspěch. Jenže se podvědomě stáhli a začali náskok bránit. Tím otevřeli možnosti pro domácí, kteří toho bohužel využili k otočení zápasu. Při tom druhém gólu jsme se domnívali, že padl z ofsajdu, ale po zhlédnutí videa jsme usoudili, že byl regulérní. Škoda že jsme nedokázali po přestávce udržet styl hry z prvního poločasu.“

Naši střelci:

3 – Zolotuchin (2 doma + 1 venku), Nádeníček (3 + 0)

2 – Majer (1 + 1), Michálek (2 + 0)

1 – Šmidrkal (0 + 1), Komínek, Paťha (oba 1 + 0)

Příští utkání: Sušice – Admira, neděle 9. října, výkop v 16.00 hodin