Neudrželi jsme vedení, vlastními chybami jsme nabídli hostům tři body FK Admira Praha B – Dukla Jižní Město 1:2 (1:1)

Od úvodního hvizdu se hrál svižný a otevřený fotbal, kterému nechyběla tvrdost ani potřebné nasazení.

V 15. minutě jsme skórovali z rychlého protiútoku. Po dlouhém pasu Horáka si na pravé straně zpracoval balón Stejskal, dostal se do vápna a přízemní střelou ke vzdálenější tyči prostřelil hostujícího gólmana Štěpánka – 1:0.

Ve 34. minutě po dlouhém výkopu brankáře Dukly Štěpánka došlo k nedorozumění mezi našimi Horákem a vybíhajícím Jakimeczkem, kterého využil Kotlík a pohotovou ránou z ostrého úhlu srovnal na 1:1.

V 39. minutě Kotlík z ostrého úhlu napřáhl a trefil tyč Jakimeczkovy svatyně.

Do druhého poločasu nastoupili admiráci s jedinou změnou, když Hochmana nahradil Ondrůšek. Jeho přítomnost na hřišti byla v dalším průběhu hry znát.

Ve 49. minutě dukelský Solař dlouhým pasem za obranu poslal do zakončení Kotlíka a ten pohotovou střelou otočil skóre na 1:2.

V 51. minutě se po Lupínkově přihrávce dostal ke střele Šindelář a bombou orazítkoval břevno Štěpánkovy brány.

S přibývajícím časem se snažili admiráci alespoň o vyrovnání. V 78. minutě vybíhající Štěpánek na dlouhé Lupínkovo vhazování nedosáhl, balón se snesl na hlavu Štefana, jenže na brankové čáře mu zkazil radost dobře postavený Markuzi. Další příležitost si Admira vypracovala o šest minut později, kdy si na rozehraný přímý kop Ondrůška naběhl Horák, avšak Štěpánek na čáře míč lapil.

Porážka s nováčkem přeboru je pro nás komplikací a nemilým překvapením.

Admira B: Jakimeczko – Lupínek, Horák, Mamurov, Fric – Stejskal, Hochman (46. Ondrůšek), Beníšek
(86. D. Slabý), Zolotuchin (70. Štefan) – Šindelář, Vachoušek.

Branky: 15. Stejskal – 34. a 49. Kotlík.

ŽK: 16. Mamurov, 60. Horák, 70. Stejskal, 75. Štefan, 90. Vachoušek – 90. M. Lafek.

Rozhodčí: Kučera – Nykl, Multerer.

Utkání sledovalo 90 diváků.

Náš trenér Tomáš Čedík zápas zhodnotil takto: „Z mého pohledu to byl výborný fotbal. Na těžkém terénu to byla tvrdá, nekompromisní hra s šancemi na obou stranách. Šli jsme brzo do vedení, předtím jsme měli velkou šanci, kdy šel náš hráč sám na brankáře, kterou neproměnil. Mysleli jsme si, že 1:0 udržíme. Pak jsme dostali hloupý gól, neshoda stopera s gólmanem. Byl to víceméně gól zadarmo. Pak přišel zase nesmyslný druhý gól, povyběhnutí gólmana, míč za obranu a Kotlík to pak měl jednoduché, jenom ho přehodil. V závěru jsme zkoušeli zatlačit, už to ale bylo těžké, hosté výborně bránili. Měli jsme střelu do břevna, na druhé straně oni nastřelili tyč. Z mého pohledu by zápasu slušel bod, bohužel se tak nestalo. Pro nás je to ztráta, hlavně doma.”

S využitím serveru www.fotbalpraha.cz připravil: -api-

Naši střelci

3 – Jerhot (1 doma + 2 venku), Šindelář a Vachoušek (oba 2 doma + 1 venku)

1 – Lupínek, Pavlata, Emoshkin (všichni 0 doma + 1 venku), Stejskal, Šmidrkal, Štefan, Hochman, Ondrůšek (všichni 1 doma + 0 venku)

Ostatní výsledky a tabulka:http://vysledky.lidovky.cz/soutez2.php?id_soutez=10836

Další utkání: ABC Braník – FK Admira Praha B, sobota 22. října, výkop 15.30 hod.