Dva body z Jinonic jsou dobré, ke třem bylo blízko FK Motorlet Praha – FK Admira Praha 1:1 (1:1), PK 2:4

Očekávané derby nám v 11. kole přineslo dva body. Nejsou k zahození, ovšem měli jsme na výhru, a nejen penaltovou.

Motorlet s exligistou Rajnochem v sestavě vlétl do zápasu lépe a ve 14. minutě vedl. Předcházel tomu možná faul na Nádeníčka ve středu pole, ale nepískalo se, a domácí z rychlé kombinace vstřelili svým nejlepším kanonýrem Sodomou gól, který potěšil oko domácích příznivců.

Srovnat se nám podařilo ve 33. minutě. Majer našel centrem hlavičku Mošny, zřejmě nejlepšího muže na hrací ploše, a ten nedal Foferkovi v domácí brance naději. „Ligový“ gól – a 1:1!

Po přestávce jsme ovládli hru, byli jsme nebezpečnější, jenže skórovat už nám nebylo přáno. Zejména sólo Michálka, který nastřelil Foferku, a ještě víc maxišance Nádeníčka, kterého Foferka znamenitě vychytal, to byly momenty, které nás mrzely. K výhře jsme měli opravdu blíž než mírně favorizovaný Motorlet, jehož hráči už v závěru mače pokukovali po hodinách a bránili plichtu. Ještě v poslední minutě se v nadějné pozici objevil Mošna, ovšem pálil vedle.

V penaltovém rozstřelu za Admiru proměnili Komínek, Paťha, Jackl a Zolotuchin. Nedal Nádeníček, který už sehrál lepší zápasy. Zaskvěl se náš opět gólman Víšek. Chytil dvě střely Jinonických, díky čemuž jsme odjeli z Motorletu se dvěma body. Ovšem i s vědomím, že tři byly na dosah…

Admira: Víšek – Herc, Komínek, Martinic, Paťha – Majer (80. Zolotuchin), Mošna, Šmidrkal (65. Šimek), Michálek (65. Jackl), Zahálka – Nádeníček.

Rozhodčí: Langmajer – Duda, Šauflová

ŽK: 2:2

Přihlíželo 140 diváků, na derby jen podprůměrná návštěva. Přitom Admira měla v hledišti vcelku solidní fanouškovskou podporu.

Naši střelci:

10 – Nádeníček (5 doma + 5 venku)

4 – Mošna (1 + 3)

3 – Zolotuchin (2 + 1)

2 – Majer (1 + 1), Michálek (2 + 0)

1 – Šmidrkal (0 + 1), Komínek, Paťha a Zahálka (všichni 1 + 0)

Příští utkání: Admira – SK Jankov, neděle 30. října, výkop v 10.15 hodin.

Rozhovor s trenérem

Náš brankář Petr Víšek při rozhovoru pro server www.fotbalpraha.cz