Tři body z Braníka, dorostenec Zima vychytal nulu! ABC Braník – FK Admira Praha B 0:2 (0:1)

To se to hraje, když se už v první minutě vede! Nám se to povedlo v 11. kole, v Braníku, když rychlou akci a šikovnou kombinaci zakončil do prázdné branky Stejskal – 0:1. Domácí tým ze středu tabulky jsme tím dost zaskočili. A když opět Stejskal v 57. minutě doklepl do sítě brankářem Braníka Kudláčkem vyražený míč, vedli jsme 0:2. Hru jsme měli ve své moci a dovedli jsme ji do vítězného konce, i když v 70. minutě sudí Hlavnička vyloučil našeho Stejskala. Do zápisu uvedl: „Červená karta během zápasu. Hrubé nesportovní chování, hráč v přerušené hře udeřil soupeře pěstí do hrudníku.“ Byla to Stejskalova hloupá klukovina, kterou nelze ničím omluvit!

I v oslabení jsme sehráli rovnocennou partii a nakonec jsme si odvezli z Braníka možná nečekané, ale zasloužené tři body. Je to první podzimní vítězství venku. A co víc, dorostenec Zima v naší brance vychytal svou první přeborovou nulu. Velká gratulace, Lukáši!

Admira B: Zima – Horák, Lupínek, Mamurov, Jackl, Ondrůšek, Stejskal, Šimek (46. Beníšek, 83. Káninský), Štefan (89. Slabý), Jerhot (69. Hochman), Vachoušek.

Trenér Admiry B Tomáš Čedík chválil i kritizoval: „Herně jsme domácí přejeli, byli jsme jednoznačně lepší, fotbalovější. Mrzí mě ale dvě věci. Jednak neproměněné šance, protože jsme mohli vyhrát i vyšším rozdílem. A za druhé červená karta Stejskala. Byla zcela zbytečná. Dvacet minut před koncem jsme vedli o dva góly, hru jsme kontrolovali a Tomáš, který jinak hrál výborně, mužstvo nepochopitelně oslabil. Nejen v Braníku, ale i na další zápasy.“

Rozhodčí: Hlavnička – Hradil, Zloch.

ŽK: 4:4

ČK: 0:1

Diváci: 50

Naši střelci – čtyři jsou shodně třígóloví

3 – Stejskal, Jerhot (oba 1 doma + 2 venku), Šindelář a Vachoušek (oba 2 doma + 1 venku) 1 – Lupínek, Pavlata, Emoshkin (všichni 0 doma + 1 venku), Šmidrkal, Štefan, Hochman, Ondrůšek (všichni 1 doma + 0 venku

Ostatní výsledky a tabulka:http://vysledky.lidovky.cz/soutez2.php?id_soutez=10836 

Příští utkání: Admira B – FC Zličín, neděle 30. října ve 14.30, hřiště ZŠ Hovorčovická