Dvojnásobná přesilovka konečně přinesla tři body zvenku SK Sparta Kutná Hora – FK Admira Praha 0:1 (0:0)

Na stadion v kutnohorském Lorci jsme cestovali bez čtyř mužů ze základní sestavy. Ze zdravotních důvodů nehráli Mošna, Vosický a Mamurov. Martinice nepustily k zápasu důvody pracovní.

Kutná Hora to přitom doma umí, Trutnovu, Litoli i Letohradu nadělila na své trávě čtyřku, Jaroměři trojku…

Stoprocentní ale kutnohorští sparťané v Lorci taky nejsou. Vyhrála tu Olympia HK, v sousedském derby Suchdol a v neděli 8. listopadu i Admira.

Hrál se vyrovnaný zápas. Kdyby ve 24. minutě proměnili Středočeši svou superšanci (po výkopu brankáře Zicha postupoval jeden z jejich hráčů sám na naši branku, leč naštěstí minul), ujali by se vedení. A v Kutné Hoře to bývá tak, že jdou-li domácí do vedení, nasypou pak soupeři další nadílku.

Naštěstí jsme udrželi stav 0:0 a dokonce jsme mohli vést my, jenže dva nadějné brejky jsme nevyužili. Jednou mával asistent sudího ofsajd, jednou nás vychytal exligový brankář Sparty KH Zich.

Pokud jde o šance, byli jsme plodnější i ve druhé půli. V 50. minutě vyrazil Zich Majerovu hlavičku ligovým zákrokem doslova na brankové čáře. O devět minut později přišel další brejk Admiry v přečíslení, ale vytěžili jsme z něj jen roh. A v 64. minutě ze Zahálkova centru pálil Zolotuchin – do tyče!

Domácí chtěli vyhrát, tlačili se do našeho vápna. Několikrát řešila naše defenziva závar před Pellegrinim, vždy úspěšně.

Pro další vývoj zápasu a pro konečný výsledek velmi podstatná scéna se odehrála v 72. minutě. Po rohovém kopu Kutné Hory upadli ve vzájemném souboji náš Čmejla a domácí Antoš. O deset let mladší kutnohorský boreček frajersky kopl našeho zkušeného záložníka zezadu a rozhodčí to dobře viděl. Antoš si zblízka prohlédl červenou barvu na kartě v ruce hlavního sudího. Ta doslova rozzuřila kutnohorského kapitána Wolfa, který se jako býk v aréně vyřítil na rozhodčího a vynadal mu tak sprostě, že tatínkové na tribuně museli zacpávat svým přítomným ratolestem uši. Nemohlo to dopadnout jinak, než dalším vyloučením.

A tak nám domácí „nerváci“ darovali dvojnásobnou přesilovku, kterou jsme využili v 78. minutě. Čmejla si na pravé straně narazil míč s Majerem a dlouhým pasem našel Horáka. Ten neváhal a příčnou přihrávkou přes celé vápno vybídl ke skórování Zolotuchina. Zkušený Zich v brance Sparty KH byl bezmocný – 0:1.

Kutná Hora vypadla z konceptu. Napřed se její brankář a dva hráči pokoušeli přimět asistenta, aby dodatečně odmával ofsajd (?), takže se přes minutu nehrálo. Gól ale platil, sudí neměl důvod neuznat ho.

V poslední minutě ještě stříleli domácí přímý kop, jenom do zdi. Vzápětí postupoval náš střídající Macek sám na Zichovu branku, ale míč ukvapeně poslal „do země nikoho“. A v 93. minutě musel Pellegrini ještě likvidovat nepříjemnou střelu, což se mu povedlo a udržel tak čisté konto.

-api-

A jak zhodnotil první tříbodový zisk venku trenér Admiry Jindřich Tichai?

„V prvním poločase se hrál vyrovnaný zápas. Domácí měli jednu velkou šanci po brejkové situace a hrozili hlavně ze standardních situací. My jsme byli častěji v držení míče a měli jsme taky několik nebezpečných situací, největší měl asi Majer, ale domácí brankař jeho střelu kryl.

V druhé půli domácí zvýšili důraz a vytvořili si určitou územní převahu, ale bez střely na branku. Hrozili opět jen ze standardních situací. Zato my jsme měli vyložené šance, Majerova hlavička a Zolotuchinova tyč volaly po brance. V 72. minutě se zápas zlomil. Domácí, vlastní nedisciplinovaností, nám darovali dvojnásobnou přesilovku (dvě červené karty za nesportovní chování). Za šest minut jsme převahu potrestali a Zolotuchin po krásné akci dal gól. Zápas jsme pak dovedli do vítězného konce, i když domácí ještě dvakrát ohrozili naši branku.“

Admira: Pellegrini – Horák, Komínek, Jackl, Paťha – Zahálka, Čmejla, Kurek (90. + 1. Svozil), Majer – Zolotuchin (90. Stejskal), Rybařík (70. Macek).

Branka: 78. Zolotuchin

ŽK: 2:3

ČK: 2:0

Diváci: 120

Rozhodčí: Hůlka – Novák, Vít.

Naši střelci: Druhý divizní zápis Zolotuchina

4- Macek (4 doma + 0 venku)

3- Zahálka (3+0)

2- Zolotuchin (1+1), Kolařík (1+1), Rybařík (2+0)

1- Vosický (0+1), Kurek (1+0)