Marná snaha, body si odvezli Klatovští FK Admira Praha vs. SK Klatovy 1898 1:2 (0:1)

K prvnímu jarnímu domácímu zápasu k nám přicestovaly západočeské Klatovy, které se nacházely v prostředku průběžné tabulky. Do zápasu jsme nastupovali s vědomím, že Karlovy Vary i Čížová své sobotní zápasy zvládly a odskočily nám tak na čtyři body. Povinnost tedy velela jasně, urvat doma tři body.

Zezačátku to při pohledu na tribuny vypadalo, že hráče za touto povinností přílišná podpora nepožene. Ochozy zely prázdnotou, postupně se však začaly trochu plnit a hlasatel utkání posléze oznámil 170 diváků. K malé návštěvě nejspíš přispělo souběžně hrané domácí utkání Meteoru a taktéž nevlídné počasí. I přes to jsme se však zprvu ujali otěží zápasu my. Hned ve druhé minutě se ocitl v tutové šanci Zahálka, ale bohužel nedokázal využít výborného centru za obranu a ani toho, že byl úplně sám před brankářem, a placírkou poslal míč mimo tři tyče. O chvíli později měl tentýž hráč další slibnou šanci, nicméně přímý kop z 18 metrů poslal pouze do zdi. V úvodu jsme opravdu byli plodní, co se šancí týče. V šesté minutě si to šinul sám na branku Nádeníček, trefil však pouze tyč. V minutě osmnácté se Nádeníčkovi vyplatil presink, obral o míč netakticky vyběhnuvšího brankáře a vystřelil do odkryté branky. Jeho střela však nebyla nijak razantní, takže ji obránce stihl zablokovat skluzem. Přitom mohl náš hrotový útočník s míčem do brány doběhnout… A jelikož jsme se po této šanci s dalšími velkými příležitostmi nevytáhli, když nepočítáme střely nad břevno Šimka a Šmidrkala, musel zákonitě přijít trest. A ten přišel ve dvě minuty před odchodem do kabin, kdy se po rohu z voleje trefil nádherně hostující Dolanský – 0:1. Do kabin jsme tedy šli s velmi neuspokojivým výsledkem.

Do druhého poločasu vlétlo ambiciózní mužstvo Admiry se snahou o vyrovnání. To se po pár závarech také podařilo, v 52. minutě se z dorážky prosadil hlavou Nádeníček – 1:1. O šest minut později mohlo být v Kobylisích ještě veseleji, to by však úplně osamocený Majer na penaltovém puntíku nesměl zbrkle hlavičkovat zcela mimo branku. Po těchto dvou příležitostech jsme se zase odmlčeli a zápas přinesl hlavně boj o zhuštěný střed pole. Ke koukání to moc nebylo, šancí bylo poskrovnu. Zato technických nedokonalostí bylo na obou stranách plno. V 74. minutě Zahálka, jindy mistr na přímé kopy, opět pohrdl slibnou možností. Před závěrem zápasu se trenér Tichai pokusil oživit hru střídáními, ale to příliš nezabralo. Naopak, hosté se z ničeho nic dostali k příležitosti, jak strhnout zápas na svou stranu, a také ji využili. Osm minut před koncem zrealizovali brejk po pravé straně, záložník předložil míč doprostřed vápna nabíhajícímu Lukešovi, který neměl problém překonat z blízkosti Víška – 1:2. Náš následný tlak byl spíše platonický, nic se z něj zkrátka neurodilo.

Ze zápasu jsme tedy odešli zklamáni a poraženi. Výkon ani jednoho mužstva extra kvalitní nebyl, v první půli jsme si však vypracovali mnoho šancí ke skórování. Škoda, nyní nás čeká venkovní dvojboj. Snad budeme úspěšnější než při jarní domácí premiéře.

Videozáznam hodnocení trenéra Jindřicha Tichaie:

Branky: 52´ Nádeníček – 43´ Dolanský, 82´ Lukeš

Admira: Víšek – Herc, Komínek (85´Pavlata), Horák (81´Jackl), Paťha – Vosický – Majer, Šmidrkal (78´ Zolotuchin), Zahálka , Šimek – Nádeníček

ŽK: 1:2 (Jackl – Dolanský, Janda).

Rozhodčí: V. Štěrba – M. Štěrba, Talpáš.

Diváci: 170

Výsledky a tabulka zde:
http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?sport=1&stat=107&vek=1&typ=1&pozice1=5

Naši střelci:

12 – Nádeníček (6 doma + 6 venku)

5 – Mošna (1 + 4)

3 – Zolotuchin (2 + 1)

2 – Majer (1 + 1), Michálek a Zahálka (oba 2 + 0)

1 – Šmidrkal (0 + 1), Komínek a Paťha (všichni 1 + 0)

O.CH

Příští utkání: Sedlčany – Admira, neděle 26. 3. v 15.00 hodin