Z Čafky hodně cenný bod za plichtu ČAFC Praha – Admira Praha B 0:0

Na Čafce to má každý soupeř hodně těžké, a proto si bodu za bezbrankovou remízu považujeme. Zápas zhodnotil trenér našeho béčka František Peřina takto: „Hráli jsme na hřišti soupeře, který je na třetím místě tabulky a do tohoto kola také mužstvem s nejproduktivnější bilancí vstřelených branek. To samo o sobě budilo určitý respekt, zvlášť když jsme oproti minulému utkání přišli ještě o další zraněné hráče Štochla a Beníška. Naštěstí ale mohl již do utkání naskočit ne zcela doléčený Jerhot, což bylo pro konečný výsledek a zisk bodu velmi důležité.

Do utkání jsme vstoupili velmi dobře, byli jsme aktivní, po celý první poločas jsme byli lepším týmem. Vypracovali jsme si několik velmi dobrých brankových příležitostí, z nichž minimálně dvě měly skončit brankou. Bohužel jsme ale v koncovce nebyli efektivní a řekl bych, že se od nás i trošku odklonilo tentokrát štěstí.

Musím mužstvo ale pochválit za defenzivní činnost, která byla téměř bezchybná a nedovolila Čafce v prvním poločase téměř vůbec nic. S výjimkou poslední minuty, kdy nás soupeř mohl potrestat za dvojí opožděné dostoupení soupeře. Naštěstí jsme i díky dobrému zákroku brankáře Ivana Žuleviče tuto šanci soupeře přečkali.

Do druhého poločasu jsme šli při vědomí nutnosti větší úspory sil, s tím, že v podstatě nemáme možnost adekvátního střídání. S taktikou dobře zajištěné obrany, s pokusy o rychlé brejky, což se nám dařilo, a je jen škoda, že jsme některý z nich nevyužili ke vstřelení vítězné branky. Opírali jsme se o velmi dobře organizovanou obranu Jakubem Lupínkem, který byl naším nejlepším hráčem. Výborný výkon podal i Jerhot, který perfektně přikryl Chvátala na hrotu soupeře nejen při standardních situacích, kterých bylo ve druhém poločase snad dvacet. Jmenovaným ale skvěle sekundovali hráči středové řady, především při pokrytí a zdvojování Micky.

Bod ze hřiště ČAFC je určitě příjemný bonus směrem k záchraně, ale mám pocit, že tentokrát jsme měli i na víc.“

Admira B: Žulevič – Chyba, Jerhot, Lupínek, Paizullaev – Štefan – Ondrůšek, Šindelář, Slabý (89. Obukhov), Morgernstern – Vachoušek.

ŽK: 5:5

Rozhodčí: Hlavnička

Výsledky a tabulka:http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?sport=1&stat=107&vek=1&kraj=1&typ=1&pozice1=1

Příští utkání: sousedské derby!

Admira B – SK Ďáblice, neděle 9. 4., 15.00

Přijede soupeř „odvedle“, jehož dres obléká celá řada našich odchovanců a bývalých hráčů! Přijďte fandit!