Derby Mošna versus Mošnička pro naše béčko FK Admira Praha B – SK Ďáblice 4:2 (1:1)

Sousedské derby, jak má být! Znamenitě připravená tráva na Hovorčovické (díky pánům Blažkovi a Cingelovi st.), nádherná slunná neděle, solidní divácká kulisa, fotbal s patřičným řízem, ovšem fair vedený, šest gólů. Oba týmy v nejsilnějších sestavách, v dresu hostí celá řada borců, kteří svého času oblékali dres admirácký – co víc si přát?

Jediný kaz – naši skalní nepřišli. Z Ďáblic přitom dorazila hlučná skupina slušných fandů v dresech, s vlajkou a dvěma bubny. V tomhle směru Admira prohrála…

Skóre otevřel už v 6. minutě přesnou střelou dorostenec Panýrek – 1:0. Hosté odpověděli Dafčíkem, který se ve 23. minutě trefil k tyči, kam gólman Žulevič nedoskočil – 1:1.

Po přestávce strhl hned, ve 46. minutě, vedení chytrým, mazáckým „štrejchnutím“ míče vedle gólmana hostí Cingela (mimochodem velmi dobrého!) opět Panýrek – 2:1. Ještě nedoznal admirácký jásot a jásali zase Ďábličtí. To po rohovém kopu v 50. minutě opět Dafčík z otočky trefil neomylně pod břevno – 2:2. V součtu obou zápasů (podzim – jaro) rozvlnil admiráckou síť už počtvrté!

V 77. minutě získala však vedení Admira potřetí. Trestný kop rozehrála signálem a Slabý pálil přesně k tyči. Cingel si na míč sice sáhl, ale nic platné to nebylo 3:2. (Trenér Admiry B František Peřina: „Ten signál jsme pilovali před zápasem asi třicetkrát. Vyšel skvěle.“ Trenér Ďáblic Martin Průša: „Tenhle gól rozhodl. Už jsem tušil, že se nezvedneme.“) Definitivu na výhru domácích dal, kdo jiný, v 81. minutě Panýrek – 4:2. Završil tak svůj hattrick!

Hosté sice do poslední minuty přesně pískajícího sudího Chusteckiho bojovali, ale málem inkasovali popáté, když Mošna pálil z jasné šance vysoko nad směrem k terase plné spokojených diváků. Admira rivalovi ze sousedství vrátila podzimní porážku z Ďáblic 1:2 i s úroky. Neboli – Mošna lepší Mošničky!

Admira B: Žulevič – Beníšek (86. Kvapil), Jerhot, Lupínek, Fric – Štefan – Panýrek, Mošna (89. L. Němec), Šindelář (58. Chyba), Zolotuchin (65. Morgernstern) – Vachoušek (46. Slabý).

Ďáblice: Cingel – Brůžek (43. Šabacký), Máj, Fiala, Mošnička, Hejna, Horváth, Dafčík (59. Nebeský), Blažek – Davídek (72. Novák), Zmeškal.

ŽK: 2:2 (Mošna, Štefan – Hejna, Blažek).

Rozhodčí: Chustecki – Maiello, Gunitš.

Přihlíželo 160 diváků.

Výsledky a tabulka:http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?sport=1&stat=107&vek=1&kraj=1&typ=1&pozice1=1

Naši střelci

7 – Panýrek (5 doma + 2 venku)

4 – Hochman (1 doma + 3 venku), Jerhot (2 doma + 2 venku), Šindelář, Štefan (3 doma + 1 venku)

3 – Stejskal (1 doma + 2 venku), Vachoušek (2 doma + 1 venku)

2 – Pavlata, Lupínek (0 doma + 2 venku), Ondrůšek (1 doma + 1 venku)

1 – Emoshkin (0 doma + 1 venku), Slabý, Beníšek, Michálek, D. Němec, Šmidrkal (1 doma + 0 venku)

Příští utkání: FC JM Háje – Admira B, pátek 14. 4., výkop 10.30 hodin.