Přes nadějné vedení jsme s Vary po penaltách padli FK Admira Praha – FC Karlovy Vary 1:1 (1:0), PK 3:5

Do krásného slunečného rána se probudily Kobylisy a spolu s ním i fanoušci černobílých, očekávající duel s Karlovými Vary. Průběžně druhý tým tabulky jsme hostili klasicky od 10:15 na hlavním stadionu a cestu sem našlo 255 diváků.

Tito diváci tak měli tu čest vidět, a někteří i osobně popřát, dnes již bývalému dlouholetému sekretáři Josefu Vavruškovi k jeho 89. narozeninám. Před zahájením zápasu tedy proběhla ceremonie s předáváním prezentů velkému admirákovi.

Nicméně zpět k nedělnímu mači. Ve středu karlovarského mužstva stojí dva kanonýři, Geňo a Psohlavec, kteří v dosavadním ročníku nastříleli dohromady čtyřicet tři branek. Neskutečný počin!

Ačkoliv šlo duel mezi čtvrtým a druhým týmem tabulky, začátek byl na pevno svázán taktikou. Obě mužstva nechtěla udělat chybu, která by pomohla soupeři k vedení. Jako první jsme se do šance drali my, bohužel nádhernou Zahálkovu kolmici a útěk Majera na branku zastavil až zvednutý praporek asistenta rozhodčího. A tak první výraznější střelu si připsal hostující Staněk, jehož prudký pokus zamířil do boční sítě. O tři minuty již byla k vidění stoprocentní gólovka, Paťha předložil nádherný centr do malého vápna úplně volnému Michálkovi, ten však z blízkosti hlavou branku netrefil… Jaká škoda! Po této šanci bylo dlouho na hřiště ticho po pěšině, bylo k vidění mnoho soubojů a dlouhých rozehrávek zezadu. Ve 34. minutě se však zhrozili všichni admiráci na tribuně, ale asi nejvíce Petr Víšek, jemuž po ráně do břevna asi ještě dlouho drnčelo v uších. O dvě minuty později však výborně zastavil dlouhý balon na osamoceného útočníka včasným výběhem a skluzem. A tak přišla 43. minuta a souboj 18 metrů od branky hostí, který sudí Haleš správně odpískal jako faul hostí. K míči se postavil Zahálka a leckteří už věděli, co bude následovat. Nádherná střela přes zeď, brankář Dvořák se pouze ohlédl a vedli jsme – 1:0! O chvíli později se tentýž hráč ještě pokusil překvapit brankáře přímo od rohového praporku, jenže jeho pokus skončil na horní síti branky. Hráči tak do kabin odcházeli za stavu 1:0.

Téměř ihned po začátku druhého poločasu se do šance dostali Karlovarští, ale pokus těsně minul branku. O chvíli později zkusil po Zahálkově rohu kulišárnu Michálek na přední tyči, když vystřelil míč za nohou, jenže hráč u tyče byl bohužel připravený. Po této šanci opět zavládl klid zbraní a další šance přišla až v 67. minutě, kdy si však Víšek se střelou z dálky poradil a vyrazil ji.

S blížícím se koncem začali Západočeši stupňovat tlak, vysunovali se k naší brance a tím se otvíral prostor pro naše brejky. Velká škoda, že ani Zolotuchin, ani Šimek z nich nedokázali zvýšit naše vedení. A tak přišla 84. minuta, rychlý útok hostí zprava, centr do vápna na exligistu Dřížďala a ten hlavou překonal Víška – 1:1.

První půle patřila nám, ve druhé byli aktivnější Západočeši, a tak se body asi spravedlivě dělily. Ve hře však byl ještě druhý, bonusový bod. Rozstřel jsme ale, stejně jako před týdnem v Rokycanech, nezvládli.

Za Admiru se trefili Paťha, Horák a Vosický. Šmidrkala vychytal brankář hostí Dvořák.

Karlovarští se nemýlili, penaltu proměnili Staněk, Vrtělka, Maňák, Dřížďal i kanonýr Geňo a hosté mohli spolu s kotlem svých hlučných, leč naprosto slušných fans slavit dvoubodovou výhru.

Admira: Víšek – Herc, Horák, Vosický, Paťha – Majer (80. Zolotuchin), Zahálka, Šimek (90. Fric), Kurek (70. Šmidrkal) – Michálek, Pavlata (90. Panýrek).

Videozáznam hodnocení trenéra Jindřicha Tichaie:

Branky: 43. Zahálka – 84. Dřížďal.

ŽK: 1:0 (Zahálka)

Rozhodčí: Haleš – Šob, Lavrenčíková

Přihlíželo 255 diváků.

-och, api-

Naši střelci:

12 – Nádeníček (6 doma + 6 venku)

5 – Mošna (1 + 4)

3 – Zolotuchin, Michálek (oba 2 + 1), Zahálka (3 + 0)

2 – Majer, Paťha (oba 1 + 1)

1 – Horák, Šmidrkal (oba 0 + 1), Komínek (1 + 0)

1 vlastní gól si vstřelily Sedlčany

Příští utkání: Český Krumlov – Admira, 14. 4., výkop 17.00