Bod ze hřiště předposledního týmu je málo… FC JM Háje – Admira Praha B 1:1 (0:1)

I ve třetím ze čtyřech jarních venkovních utkání jsme bodovali, avšak tentokrát je pro nás výsledek zklamáním. V poslední minutě přitom brankář Žulevič lapil gólovou hlavičku jednoho z domácích hráčů. Mohlo být ještě hůře…

Zajímavostí je start sekretáře klubu a klubového manažera Jardy Moudrého, který naskočil na posledních pár minut.

Hodnocení trenéra B-týmu Františka Peřiny: „Opět jsme při souběhu našeho utkání s A-týmem a dorostem museli stěží dávat dohromady jedenáct hráčů. Zvláště, když se k už tak početné marodce přidali v derby s Ďáblicemi zranění Jerhot s Vachouškem, kteří jsou pro naši hru velmi důležití.

Na Hájích jsou zápasy vždy nepříjemné pro každého, a to už nevábným, pochmurným nefotbalovým prostředím a dále povrchem hřiště, které připomíná spíše tartanovou dráhu.

Do utkání jsme vstoupili dobře. Věděli jsme, že nový trenér Hájů vede své mužstvo ke hře založené na hluboké rozehrávce, což je asi chvályhodné, ale hráči pro tento způsob musejí mít určitou individuální kvalitu. Proto jsme se snažili vysokým napadáním tento způsob využít pro jeho narušení a získávání míče blízko branky soupeře. To se nám v prvním poločase poměrně dařilo a dostávali jsme soupeře do složitých situací, jež jsme však nedokázali využít do půle k vyššímu vedení než 1:0 po brance, kterou vstřelil Lupínek. Příležitostí ke vstřelení dalších branek jsme měli poměrně dost, ale našim hráčům, především Šindelářovi a Slabému, v rozhodujících chvílích chyběla Panýrkova pohotovost a chladnokrevnost.

Do druhého poločasu jsme šli s tím, že pokud neuděláme vážnou chybu v obranné činnosti a nedovolíme soupeři zbytečnými ztrátami míče přejít do brejkových situací, měli bychom si tři body odvézt.

Bohužel se tak ale stalo již v 53. minutě, kdy při naší poklidné rozehrávce na polovině hřiště došlo nepřesností ke ztrátě míče a následným dalším dvěma individuálním chybám během 10 sekund, a soupeř vyrovnal. Jeho hráči pak ještě zvýšili úsilí a bojovnost za vidinou zisku nějakého bodu, které tolik potřebují k záchraně. I přesto jsme si udržovali herní převahu a vytvářeli si další vyložené brankové příležitosti, které ale Zolotuchin, Šindelář ani Štefan neproměnili.

V závěru utkání již bylo znát, že při našem způsobu hry bez možnosti střídání (byť pětiminutový pobyt našeho manažera Moudrého byl málem korunován asistencí do vyložené šance, kterou ale Dan Šindelář neproměnil), některým našim hráčům docházely síly. Projevil se na nich kondiční deficit, který je možné dohnat pouze dlouhodobým pravidelným tréninkem a především kvalitní zimní přípravou. Pokud chceme v budoucnu hrát o špičku přeboru. A to já chci.

Celkově k utkání lze říci, že jsme herně určitě nepropadli, vytvořili jsme si mnoho šancí, které jsme ale nedali. Stejně tak jsem byl, až na výjimky, spokojen s přístupem a nasazením hráčů. Bylo to v podstatě velmi podobné utkání, jaké zde nedávno odehrály Třeboradice, s tím rozdílem, že ty alespoň minimum z množství brankových příležitostí proměnily.

Počítají se ale body a pro mě osobně je remíza, byť venku, ztrátou a prvním zklamáním.“

Admira B: Žulevič – Chyba, Štochl, Jackl, Fric – Lupínek (85. Moudrý) – Beníšek, Štefan, Šindelář, Morgenstern – Slabý (46. Zolotuchin).

Branky: 53. Hančl – 45. Lupínek.

ŽK: 49. Růžička, 70. Brož, 89. Lojda – 42. Štochl, 45. Štefan, 52. Zolotuchin, 80. Beníšek, 83. Jackl.

Rozhodčí: Klička – Hlaváček, Stěhule.

Diváků: 40.

Výsledky a tabulka:http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?sport=1&stat=107&vek=1&kraj=1&typ=1&pozice1=1

Naši střelci

7 – Panýrek (5 doma + 2 venku)

4 – Hochman (1 doma + 3 venku), Jerhot (2 doma + 2 venku), Šindelář, Štefan (3 doma + 1 venku)

3 – Lupínek (0 doma + 3 venku), Stejskal (1 doma + 2 venku), Vachoušek (2 doma + 1 venku)

2 – Pavlata (0 doma + 2 venku), Ondrůšek (1 doma + 1 venku)

1 – Emoshkin (0 doma + 1 venku), Slabý, Beníšek, Michálek, D. Němec, Šmidrkal (1 doma + 0 venku)

Příští utkání: Admira B – Královice, neděle 23. 4., výkop 15.00 hodin.