Ve druhé půli jsme zlobivé Západočechy „vymazali“ FK Admira Praha – FC Viktoria Mariánské Lázně 3:0 (0:0)

Západočeši spoléhali v dopoledním dešti na dobrou defenzivu a na rychlé protiútoky. V 6. minutě po jednom z nich zblokovala admirácká obrana střelu našemu bývalému hráči Kavalírovi. Ten mohl skórovat za chvíli znovu, Víškovu bránu minul jen o fous! Admira zahrozila po chybě gólmana hostí Šmejkala, když mu vypadl centrovaný balón, na poslední chvíli ale skočil do střely Denk.
Ve 22. minutě znovu utekli hráči hostí ve žlutomodrém po standardce Admiry do protiútoku, Drahorádovi ale po Kavalírově centru chyběla přesnost v zakončení. Náš tým sice byl častěji na míči a hrálo se hlavně na polovině Mariánských Lázní, leč kobyliské šance se nerodily.
O hlavičku se pokusil v 31. minutě náš Pavlata, jenže mířil vedle. O dvě minuty později po centru Mošny trefil Pavlata boční síť. V závěru poločasu ještě dvakrát „zazlobil“ hostující Kafka, ale Víška nepřekonal.
Vstup do druhé půle byl z naší strany nadějný. Centrovaný balón vyrazil gólman Šmejkal ke Kurekovi a ten pálil neomylně k tyči – 1:0. Kobyliský stadion si pak mohl „pochutnat“ na Jirkově oslavném saltu mortale.
Zanedlouho vychytal strážce lázeňské branky Pavlatu v jasné šanci. Pak pálil Zahálka z přímého kopu jen do zdi.
Vedení mohla Admira zvýšit v 56. minutě. Po Kurekově centru se ocitl sám před Šmejkalem Pavlata, zkušený gólman však vyběhl a vychytal ho! Zajímavá šance se Admiře naskytla za sto dvacet vteřin, když byl Pavlata faulován Kafkou nějakých dvaadvacet metrů od brány. Střelou z přímého kopu však Zahálka trefil pouze zeď. Pak se ale míč z levé strany snesl přímo na hlavičku Mošny a vedli jsme 2:0. Třetí gól Admiry mohl přidat Michálek, brankář Šmejkal mu ale zkazil radost. Patnáct minut před koncem vytáhl Šmejkal ze šibenice gólový pokus Zahálky.
A pak přišla velká chvíle Jackla. Vystřídal v samém závěru Kureka, naběhl si na roh zprava a doklepl Majerovu střelu, která se odrazila od tyče přímo k němu, snadno do sítě – 3:0. V té chvíli byl Jackl, pro kterého to byla první letošní divizní trefa, na trávníku snad půl minuty…
Po solidním výkonu, který předvedly Mariánky v první půli, je jejich třígólová prohra možná krutá. Ale budiž řečeno, že po přestávce začala Admira konečně hrát účinný fotbal, který bavil diváky a přinesl gólové ovoce. Brankář Víšek navíc vychytal svou třetí jarní nulu.

S využitím serveru www.fotbalunas.cz připravil: -api-

Hodnocení trenéra Admiry Jindřicha Tichaie zde:

Admira: Víšek – Herc, Vosický, Horák, Paťha – Majer (86. Fric), Mošna, Kurek (88. Jackl), Zahálka – Pavlata (79. Šimek), Michálek (89. Zolotuchin).

Branky: 46. Kurek, 60. Mošna, 88. Jackl
ŽK: Šimek – Lukáš, Kafka
Rozhodčí: Hůlka – Ježek, Slavíček
Přihlíželo 180 nakonec spokojených diváků.

  • Výsledky a tabulka:
  • http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=10821
Naši střelci:

12 – Nádeníček (6 doma + 6 venku)

7 – Mošna (2 + 5)

4 – Michálek (2 + 2)

3 – Zolotuchin (2 + 1), Zahálka (3 + 0)

2 – Majer, Paťha, Kurek (všichni 1 + 1)

1 – Horák, Šmidrkal (oba 0 + 1), Komínek, Jackl (oba 1 + 0)

1 vlastní gól si vstřelily Sedlčany

Příští utkání: Malše Roudné – Admira, 29. 4., výkop 17.00