Třetí vítězství „osvědčeným“ poměrem branek Malše Roudné – FK Admira Praha 0:3 (0:3)

Před dvěma týdny jsme vyhráli v Českém Krumlově 3:0. Před týdnem doma nad Mariánskými Lázněmi taky 3:0. A v Roudném na okraji Českých Budějovic jsme výsledek zase zopakovali.

Hrálo se na výtečně připraveném pažitu před 130 slušnými diváky. Po dlouhé době jsme tak narazili na soupeře, jehož fandové se neuchylovali k ubohým urážkám hlavního města a jeho obyvatel. Klobouček, Jihočeši!

Domácí se marně pokoušeli překvapit favorizovaný tým z pražských Kobylis. Začali bez bázně a hany. Chtěli si to se silným soupeřem rozdat jako rovný s rovným, ale zradily je hluchá koncovka a chyby v obraně. Jako první pálil mimo ostře stoper Průcha, pak se ocitl v šanci Ondřej Otepka, ale před prázdnou brankou trefil svého spoluhráče Markytána a s další jeho ranou z trestného kopu si poradil brankář Víšek. Jenomže sotva se hosté rozjeli, bylo to 0:1. To Admira Jihočechy zmáčkla před vápnem, vytvořila si velký tlak, dvě její střely domácí hráči ještě zablokovali, ale Kurek po bleskovém centru přece jen otevřel skóre – 0:1. Hned vzápětí mohl vyrovnat po Píšově vybojovaném míči Lerch, ale sám před brankou místo umístěné střely volil ránu a překopl branku. To už ale hosté přebírali aktivitu, a jejich rychlost a pohyblivost, kterou jeden z diváků výstižně charakterizoval slovy, že to není žádné vyklusávání koně v padoku, zle provětrávala rozhozenou domácí defenzívu. Ve 27. min. Hřebejk výtečným zákrokem vyrazil ještě gólovou střelu Kureka na roh, ale hned po jeho rozehrání odražený míč poslal Jakub Michálek do sítě – 0:2. Pak ještě domácí brankář chytil dva góly, ale ve 34. min. inkasoval potřetí, když od půlky rozjel volným prostorem akci Michálek a na jejím konci skóroval Mošna – 0:3.

Po změně stran se hrálo hlavně mezi vápny a gólových příležitostí bylo na obou stranách pomálu. Zápas jsme dovedli k hladkému vítězství. Víšek opět vychytal nulu.

Trenér Admiry Jindřich Tichai utkání viděl takto: „Domácí do zápasu vstoupili lépe, ale branku netrefili, vypracovali si jen několik závarů. Pak jsme hru srovnali a pomalu se dostali do hry. Kurek otevřel skóre. Poté jsme plně ovládli hru a v prvním poločase jsme přidali další dvě branky Michálkem a Mošnou. Ještě další šance jsme promarnili.

Po přestávce jsme kontrolovali hru, drželi převážně míč a zaslouženě vyhráli. I když nějaké šance a brejkové situace byly, ale ty už jsme neproměnili.“

Admira: Víšek – Herc, Vosický, Horák, Majer (85. Zolotuchin), Zahálka, Kurek (87. Šmidrkal), Šimek (85. Jackl), Paťha, Mošna (87. Štefan), Michálek (78. Nádeníček)

Branky: 15. Kurek, 28. Michálek, 34. Mošna

ŽK: 2:4 (Kössl, Píša – Horák, Šimek, Zahálka, Nádeníček)

Rozhodčí: Cihlář – Štrincl, Novotný

S využitím serveru www.jihoceskyfotbal.cz připravil – api-

Naši střelci:

13 – Nádeníček (6 doma + 7 venku)

8 – Mošna (2 + 6)

5 – Michálek (2 + 3)

3 – Kurek (1 + 2), Zolotuchin (2 + 1), Zahálka (3 + 0)

2 – Majer, Paťha (oba 1 + 1)

1 – Horák, Šmidrkal (oba 0 + 1), Komínek, Jackl (oba 1 + 0)

1 vlastní gól si vstřelily Sedlčany

Příští utkání: Admira – Sušice, 7. května, výkop 10.15