V Cholupicích jsme domácím nadělili „tenisového kanára“ Sokol Cholupice – FK Admira Praha B 0:6 (0:3)

Po výhře Cholupic na Zbraslavi si domácí brousili zuby na další bodový zisk, a to doma proti našemu béčku. Za dlouhé řeči stojí tip na webu www.fotbalpraha.cz. Cholupický hráč Radek Zavadil: Cholupice – Admira B, tip: 1. „Tak tady nemůžu dát nic jiného než naši výhru. Navážeme na naše první vítězství na Zbraslavi a mladíky z Admiry na našem specifickém hřišti udoláme.“

Realita ovšem byla docela jiná, první půli jsme vyhráli 3:0, druhý taky 3:0. Při vší úctě k soupeři, sokolové nepředvedli hru hodnou účastníka přeboru. Naše béčko naopak podalo jeden z nejlepších výkonů jara.

Trenér František Peřina zhodnotil utkání takto: „V souvislosti s utkáním v Cholupicích se mi stále vracel zápas na Hájích. Opět soupeř ze dna tabulky toužící po záchraně, specifické hřiště, kde se moc kvalitního fotbalu hrát nedá, a Cholupice navíc povzbuzené dobrým výsledkem z předchozího utkání. Musím říci, že naši hráči ale veškeré mé obavy rozptýlili. Už od první minuty vysokým, aktivním presinkem dostávali hráče Cholupic do úzkých, když je svým důrazným napadáním nutili k chybám, které plynuly i z jejich technicko- taktických nedostatků. Navíc se nám tentokrát podařilo velmi brzy vstřelit dvě branky a to soupeře ještě více nalomilo. Škoda že jsme ještě do poločasu nevyužili další jasné příležitosti. To za nás ale udělal soupeř sám, když třetí, vlastní brankou uzavřel první poločas na 0:3. Vzhledem k velmi dobrému výkonu všech našich hráčů bylo utkání v podstatě rozhodnuto, zvlášť když Dominik Slabý krátce po přestávce dvěma slepenými góly navršil skóre na 0:5. Poté už se utkání jen dohrávalo a byl jsem rád, že dostali příležitost i další hráči z lavičky, kteří se rozehrávají po zranění anebo dosud tolik prostoru nedostali. Naopak jsme mohli šetřit více vytížené hráče, kteří třeba nějaký zdravotní problém mají. Doufám, že ani zranění Jerhota, který musel být střídán, nebude vážnější.

Celkově jsem velmi spokojen s výkonem, přístupem a nasazení všech hráčů, třemi body a nulou na kontě. Tentokrát bylo pro mě těžké vybírat nejlepšího hráče utkání, což je příjemné.

Pochválit lze celé mužstvo, aktivní a nebezpeční byli všichni tři útočníci, velmi dobrý výkon podali ve středu pole Ondrůšek se Štefanem, kterého považuji momentálně za jednoho vůbec z nejlepších hráčů v přeboru.

Myslím, že tímto utkáním jsme prakticky dosáhli prvního cíle, kterým byla co nejrychlejší záchrana v soutěži. Nyní máme před sebou cíl druhý, kterým je první polovina tabulky, a já věřím, že to je v našich silách.“

Branky: 3. Zolotuchin, 18. Štefan, 45. vlastní Habart, 50. a 51. Slabý, 90. Šindelář.

ŽK: 40. Škoda, 82. Srba – 82. Morgenstern.

Rozhodčí: Stěhule – Gotthard, Kučera.

Diváků: 100.

Admira B: Žulevič (75. Bater) – Chyba, Štochl, Jackl, Beníšek (62. L. Němec) – Jerhot (28. Šindelář) – Zolotuchin (62. Paizullaev), Ondrůšek, Štefan, Morgenstern – Slabý (78. Bagagem).

Výsledky a tabulka:http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?sport=1&stat=107&vek=1&kraj=1&typ=1&pozice1=1

Naši střelci

7 – Panýrek (5 doma + 2 venku)

5 – Šindelář, Štefan (3 doma + 2 venku)

4 – Hochman (1 doma + 3 venku), Jerhot, Zolotuchin (2 doma + 2 venku)

3 – Lupínek (0 doma + 3 venku), Slabý, Stejskal (1 doma + 2 venku), Vachoušek (2 doma + 1 venku)

2 – Pavlata (0 doma + 2 venku), Ondrůšek (1 doma + 1 venku),

1 – Ermoshkin (0 doma + 1 venku), Beníšek, Michálek, D. Němec, Šmidrkal (1 doma + 0 venku)

1 vlastní gól si vstřelily Cholupice

Příští utkání: Admira B – Union Vršovice, 8. 5., výkop 15.00