Jako na horské dráze. Sušici jsme nakonec porazili FK Admira Praha – TJ Sušice 5:2 (2:0)

Na první květnovou slunnou neděli k nám přijel celek, který z dosavadních 23 kol vyválčil pouhé dva body. Uzmul je v minulém kole v derby Klatovům po penaltách. Takže do Kobylis přicestoval od Otavy tým nabuzený prvním úspěchem v sezóně.

Na začátek zápasu to nicméně vliv nemělo, jelikož jsme hostům nedali na hřišti ani metr a naprosto jsme dominovali. To se projevilo hned v šesté minutě, kdy se po přenesení hry na pravé křídlo dostal k míči Šimek, zatáhl ho po straně do vápna a poslal prudce po zemi před branku. Tam na něj ještě Pavlata nedosáhl, ale na zadní tyči zavíral situaci Paťha a neměl problém míč uklidit do odkryté branky – 1:0. Za pár okamžiků se ocitl v šanci Mošna, který v pádu hlavičkoval po centru Majera. Nicméně o kousek minul branku Sušice. V desáté minutě pálil z voleje Kurek a nutno říci, že mu střela sedla. Nicméně mířila pouze doprostřed branky. Osmělili se i hosté, zničehonic se sám na Víška z úhlu hnal Vrhel. Ale na našeho gólmana si nepřišel, ten byl na přední tyči připraven. A tak jsme znovu přišli ke slovu my. Ve třinácté minutě střílel Zahálka pěkně zpoza vápna, brankář Gill míč reflexivně vytáhl před sebe. Dorážející Pavlata byl však v ofsajdu. A tak se udeřilo až o tři minuty později. Kombinací jsme se dostali na levé křídlo. Střelec prvního gólu Paťha se nyní proměnil v asistenta a naservíroval do vápna lahůdkovou příhru, která našla Mošnu a ten míč doklepl opět za bezmocného Gilla – 2:0. Za čtyři minuty později jsme měli možnost zahrávat přímý volný kop, po nacvičeném signálu pálil Zahálka nad. Přes dvě stovky fanoušků fotbal v prvních dvaceti minutách bavil. Hráči v černobílém dominovali, dařila se kombinace a šance se jen hrnuly. Bohužel se poločas již v podobném duchu nedohrál a s přibývajícím časem byla patrná stagnace admiráckého výkonu. Proto také poločas skončil 2:0, žádnou zajímavější akci jsme již neviděli.

Kdo čekal, že se naši proberou v druhé půli z letargie, ten se mýlil. V první šanci se sice objevil Šimek, ale po obtočení kolem beka nedokázal propálit sušického brankáře. A tak začali úřadovat Západočeši. V této části zápasu nehráli vůbec špatně, bojovností se dostali admirálům na kobylku a hodlali z toho těžit. A tak v 53. minutě přišlo snížení, kdy se po centru parádně hlavou trefil Vrhel. Nechytatelná hlavička – 2:1. Bylo však i hůře, za šest minut už bylo srovnáno! Nenápadná střela Szedmáka zpoza vápna přes chumel hráčů zjevně překvapila Víška, který nehnutě stál přikovaný na čáře a spolu se svými spoluhráči jen sledoval, jak míč putuje do sítě – 2:2. Tohle byla sprcha, ale musíme uznat, že zasloužená. Naši borci se přestali hýbat, ukojeni vedením 2:0, přešli do pasivního fotbalu. Dostali jsme facku a museli jsme s tím něco udělat. Hned po rozehře byl v obří šanci Majer, který stál po centru Herce sám proti brankáři Gillovi. Ten však pokus z jedničky našeho záložníka vytáhl velmi pěkným zákrokem. Za pět minut byl v šanci opět Majer, tentokrát po prostrčení od vystřídavšího Nádeníčka. Jenže i tentokrát odešel kapitán ze souboje s Gillem poražen. Když už to po přímém kopu vypadalo, že Zahálkou zahraný míč míří do brány, strčil do něj hlavu Nádeníček a míč skončil vysoko nad. To běžela už 76. minuta a tlak se začínal stupňovat. Jak v hledišti, tak na hřišti. A najednou bylo za 180 sekund vedení na naší straně. Jak? Mošna zhruba z hranice vápna, kdy jsme obranu hostí obléhali, „lobnul“ míč směrem k bráně. A k překvapení všech, možná i samotného exekutora, balón zapadl přes zmrazeného Gilla pod břevno – 3:2. To nám dodalo klid a do konce zápasu jsme přidali ještě dvě branky. Nejdříve v 85. minutě Kurek po nádherné fotbalové akci! Michálek na Nádeníčka, ten zády k brance elegantně patou nabil Kurekovi, který bez okolků propálil Gilla – 4:2. A přišlo Jirkovo salto mortale… Poslední brankou se po minutě na hřišti blýskl střídající Fric. Tomu tentokráte situaci usnadnil Mošna, který mu před odkrytou branku naservíroval výbornou přihrávku. Zasunout míč do branky nebyl již problém – 5:2.

Tímto výsledkem tedy zápas skončil, musíme si přiznat, že jsme si hodně oddychli. Stav 2:2 patnáct minut před koncem nevěštil nic dobrého. Nakonec však bereme tři body, určitě zaslouženě. Nicméně výkon hostů byl sympatický. Jak můžou mít v tabulce všehovšudy jen dva body, to asi nechápalo v neděli na Admiře více lidí.

Branky: 6´ Paťha, 16´ a 79´ Mošna, 85´ Kurek, 89´ Fric – 53´ Vrhel, 59´ Klíma

Admira: Víšek – Paťha (89. Panýrek), Horák, Vosický, Herc – Majer (88. Fric), Kurek (87. Šmidrkal), Zahálka, Mošna, Šimek (73. Michálek) – Pavlata (59. Nádeníček).

ŽK: 0:1 (Kysilka)

Rozhodčí: Kouba – Babka, Cichra

Přihlíželo 230 diváků.

Hodnocení trenéra Admiry Jindřicha Tichaie zde:
Naši střelci:

13 – Nádeníček (6 doma + 7 venku)

10 – Mošna (4 + 6)

5 – Michálek (2+3)

4 – Kurek (2+2)

3 – Zolotuchin a Paťha (2+1), Zahálka (3+0)

2 – Majer (1+1)

1 – Komínek, Jackl a Fric (všichni 1+0), Šmidrkal a Horák (oba 0+1)

O.CH

Příští utkání: FK Ostrov – Admira, 13. května, výkop v 17.00