Druhá jarní porážka vinou vlastních chyb Dukla Jižní Město – Admira Praha B 3:2 (1:1)

Na jaře se béčku vcelku daří. Prohrálo teprve druhý mač. Jestliže na Motorletu nás domácí rezerva přehrála a vyhrála hladce, Dukla JM nás na hřišti v Chodově porazila jen těsně. Dopomohli jsme jí k tomu bohužel vlastními chybami. Nadějné vedení 2:1 jsme neudrželi, v závěrečné fázi utkání jsme dvakrát inkasovali.

Trenér béčka František Peřina byl po utkání trochu zklamaný: „Viděl jsem hrát Duklu ve třech utkáních a věděl jsem, že je to spolu s Motorletem a s Třeboradicemi trojice nejlepších mužstev přeboru, pokud se jedná o hráčskou a herní kvalitu. Myslím, že je velmi obtížné s Duklou hrát 90 minut otevřený fotbal, a proto jsme se snažili od začátku utkání hrát z hlubšího bloku, ale s aktivním a důrazným napadáním hráčů soupeře.

Bohužel, prvních 30 minut se nám vůbec nedařilo dostat se do zápasu. Pozdě jsme přistupovali k hráčům Dukly, byli jsme zbrklí, nechávali jsme jim příliš prostoru a neměli jsme snad ani jeden odražený míč. Logicky jsme proto také za to zaplatili inkasovanou brankou, která vyplynula právě z uvedených nedostatků.

Před koncem poločasu se nám podařilo hru vyrovnat a také po celkem pohledné akci skórovat na 1:1.

O přestávce jsme si řekli, že hru vysuneme více na polovinu soupeře a budeme atakovat už jeho hlubokou rozehrávku, což je samozřejmě fyzicky náročné, ovšem ukázalo se, že i Dukle taková hra dělá problémy. Myslím, že jsme si tím vytvořili mírnou převahu, ale především tři nebo čtyři gólové šance, které jsme, bohužel, neproměnili.

Po proměněné penaltě, kdy jsme šli do vedení, a po vynuceném střídání Komínka a Lupínka pak naše aktivita trochu opadla a soupeř stále hrozil rychlými náběhy do naší defenzívy. Naše obrana tak odolávala s vypětím všech sil, ale do vyložených brankových příležitostí jsme hráče Dukly nepustili. O to víc mě mrzí, že jsme se nakonec dopustili naprosto fatálních taktických chyb, kdy jsme soupeři nabídli vstřelení vyrovnávací a vítězné branky. Především gól na 2:2, kdy se naši hráči po odpískání faulu věnovali všemu možnému, jen ne rychlému rozehrání soupeře a náběhu Vidličky, pro kterého nebyl problém míč uklidit do naší branky. V závěru jsme si vynutili ještě tlak a dostali se do dvou naprosto vyložených brankových příležitostí, které však úspěchem neskončily.

Dukla byla v utkání herně lepší, my jsme si vytvořili víc gólových šancí. Dostali jsme lekci z produktivity a zkušenosti, tak doufám, že se z tohoto utkání poučíme.“

Admira B: Žulevič – Chyba (74. L. Němec), Komínek (64. Štochl), Jackl, Beníšek – Jerhot – Šindelář (46. Slabý), Štefan, Lupínek (66. Morgenstern), Ondrůšek – Vachoušek.

Branky: 14. Bičaník – 1:0, 39. Štefan – 1:1, 55. Jackl z penalty za faul na Vachouška – 1:2, 62. Vidlička – 2:2, 83. Slabý – 3:2.

ŽK: 1:3 (Vidlička – Štefan, Jerhot, Štochl)

Rozhodčí: Hradil – Nykl, Klička

Diváci: 69

Výsledky a tabulka:http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?sport=1&stat=107&vek=1&kraj=1&typ=1&pozice1=1

Naši střelci

8 – Panýrek (6 doma + 2 venku)

6 – Štefan (3 doma + 3 venku)

5 – Šindelář (3 doma + 2 venku)

4 – Hochman (1 doma + 3 venku), Jerhot, Zolotuchin (2 doma + 2 venku)

3 – Lupínek (0 doma + 3 venku), Slabý, Stejskal (1 doma + 2 venku), Vachoušek (2 doma + 1 venku)

2 – Pavlata (0 doma + 2 venku), Ondrůšek (1 doma + 1 venku),

1 – Jackl, Ermoshkin (0 doma + 1 venku), Beníšek, Michálek, D. Němec, Šmidrkal (1 doma + 0 venku)

1 vlastní gól si vstřelily Cholupice

Příští utkání: Admira B – ABC Braník, 21. 5., hřiště Hovorčovická, výkop 15.00