Svižné derby, nulová produktivita. Nakonec jsme vyhráli aspoň rozstřel FK Admira Praha – FK Motorlet Praha 0:0, pk 4:3

Pražské derby mělo nabídnout na straně Jinonických hned tři exligisty – Rajnocha, Sodomu a Kleina. Posledně jmenovaného ale doslova na poslední chvíli v zápisu nahradil Karbulka. Klein se zřejmě při rozcvičce nezaviněně zranil.

Mač dvou celků z horních pater tabulky nabídl už od prvních minut svižnou podívanou s fotbalem nahoru dolů. Oběma týmům ale chyběla špetka přesnosti v předfinální a finální fázi hry. Pokus našeho Michálka z 18. minuty sice mířil na Foferkovu bránu, jenže pro změnu postrádal razanci.

Hosté odpověděli střeleckým pokusem Lukiče v 19. minutě, ten ale pálil vysoko nad.

Šancí i nadále přibývalo poskrovnu, hlavním cílem obou mužstev bylo neudělat chybu. Když už se nějaká vyvrbila, jinonickému Sodomovi po půlhodině zápasu chyběly dva kroky, aby dorazil míč do odkryté brány po pěkném přízemním centru z pravé strany.

Ani ve zbývajících minutách prvního dějství se nic zásadního nestalo. Ve 35. minutě sice Mošna přiklepl Kurekovi, leč jeho oblouček snadno chytil gólman Motorletu. Před odchodem do kabin hlavičkoval jinonický Hájek v pádu vedle tyče Víškovy branky.

A tak jediným zápisem za úvodní polovinu zápasu byla žlutá karta hostujícího kapitána Pyška.

Po změně stran se otěží utkání chopili domácí borci. Nejprve to zkoušel Kurek z velkého vápna, Foferkovu klec ale o pár decimetrů přestřelil. Uběhly dvě minuty a Nádeníček zblízka hlavou orazítkoval břevno!

Snahy týmu z Kobylis neutlumilo ani zranění Kureka, kterého musel v 50. minutě nahradit Šimek. V 58. minutě se do brejku vydali dva naši hráči a Šimek s Nádeníčkem pěkně zakombinovali, svou střelou však prvně jmenovaný Foferku nepřekonal.

Za minutku se tlačil do šance jinonický Měska, ale netrefil branku.

Blízko blizoučko gólu byli admiráci v 63. minutě po trestném kopu rozehraném Zahálkou. Centrovaný balón ale prolétl malým vápnem nikým netečován! O tři minuty později přišel centr Zahálky z obdobné situace a téměř stejného místa. Exligista Rajnoch však balon odhlavičkoval mimo vápno Motorletu.

Nápor Admiry tak hosté přežili bez úhony a posléze i zahrozili. V 71. minutě se k přímému kopu za faul Zahálky ze sedmadvaceti metrů postavil Koukal a pořádně protáhl Víška! Ten míč skvěle vytáhl ze šibenice.

Admira se znovu ukázala v 77. minutě, kdy se s hlavičkou Šimka zblízka musel vypořádat strážce jinonické brány a posléze jen sledoval, jak Nádeníčkova dorážka prolétla nad břevnem!

Nakonec se v 87. minutě dočkali své loženky taky hosté. Střídající Laušman se dostal po akci Lukiče k míči ve vápně a obešel jednoho z obránců, jenže jeho střela se otřela pouze o boční síť! To nám zatrnulo…

Oba týmy tedy braly po bodu a o ten další bohusový svedla Admira s Motorletem pro ni úspěšný penaltový rozstřel.

Paťhu vychytal Foferka. Kučera proměnil – 0:1.

Horák srovnal na 1:1, ale Laušman zajistil Motorletu vedení 1:2.

Mošna vyrovnal na 2:2 a pak Víšek lapil střelu Lukiče.

Akcie obou rivalů se srovnaly a ve čtvrté sérii se trefili jak Šimek – 3:2, tak Rajnoch – 3:3.

Pátou sérií loterie skončila. Vosický proměnil – 4:3. Sodomovi chytil střelu k tyči Víšek a Kobylisy mohly slavit aspoň dvoubodovou výhru.

Upřímně řečeno: z konečného výsledku se zřejmě nejvíc radovali v Čížové a v Karlových Varech, kterým nahrál v boji o postup do ČFL.

Hodnocení trenéra Admiry Jindřicha Tichaie:

Admira: Víšek – Herc, Vosický, Horák, Paťha – Majer, Kurek (50.Šimek), Mošna, Zahálka – Michálek (84. Panýrek), Nádeníček.

ŽK: 2:1 (Nádeníček, Šimek – Pyšek)

Rozhodčí: Šálková – Cihlář, Kastl.

Diváci: 321

S využitím informací serveru www.fotbalunas.cz připravil –api-

Naši střelci:

13 – Nádeníček (6 doma + 7 venku)

10 – Mošna (4 + 6)

5 – Michálek (2+3)

4 – Kurek, Paťha (2+2), Zahálka (3+1)

3 – Zolotuchin (2+1),

2 – Majer (1+1)

1 – Komínek, Jackl a Fric (všichni 1+0), Šmidrkal a Horák (oba 0+1)

  • Výsledky a tabulka:
  • http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=10821

Příští utkání: SK Jankov – Admira, 28. května, výkop v 17.00