Žádná velká sláva… Jen hubená bezbranková remíza FK Admira Praha B – ABC Braník 0:0

Žádná velká sláva. Fotbal nepříliš pohledný a nakonec hubená bezbranková remíza. To je rezultát mače béčka s Braníkem. Přitom šance se rodily!

Už v 1. minutě trefil Štefan tyč branky hostí, kterou hájil bývalý dorostenec Admiry Kudláček. Ten v 6. minutě vychytal v šanci Zolotuchina a v 15. minutě po signálu přímý kop Štefana. V 19. minutě pálil po kličkované Panýrka Ondrůšek těsně vedle. O šest minut později Panýrek těsně přestřelil břevno. Za další tři minuty lapil Kudláček Vachouškovu střelu – vyrazil ji na roh.

Ve druhé půli už našich šancí ubylo. Bohužel, přibylo nepřesností… Za zmínku stojí nad Zolotuchinovo zakončení – jenže vedle tyče… Zahrávali jsme řadu standardek, ale, jak se říká na Slovensku, „zle nedobre“…

Ne že by Braník nemohl dát gól! I hosté občas ohrozili Žuleviče v naší brance. Ten v 8. minutě zaváhal, naštěstí následná střela zasvištěla nad břevnem branky, kterou hájil. Ve 32. minutě zase pochybil Jackl a nakonec měl co dělat, aby následnou přízemní střelu tečoval na roh pár centimetrů vedle tyče. Ve 43. minutě prokličkoval naším vápnem hostující borec tmavé pleti Camara, jehož střelu z úhlu chytil Žulevič. Ten ve 49. minutě vytáhl zpod břevna nepříjemný táhlý oblouček na roh. A v 79. minutě připravili hosté v našem vápně pěknou „zavařeninu“, míč poletoval sem tam před Žulevičem, ale naštěstí z ní gól dát taky nedokázali.

V samém závěru kopal Štefan přímý kop. Dost z úhlu, proto se čekal centr. Trenér Peřina ho však pobídl – vystřel! A zase – „zle nedobre“… Kapitán Jackl to vzápětí okomentoval peprným výrazem. Vzápětí pískal sudí Maiello konec.

Zklamání z výsledku? Asi ano. Ale podívejme se do tabulky a připomeňme, že Braník v ní figuruje o tři místa výš než naše béčko, a s pokorou přiznejme, že jsme sice mohli vyhrát, ovšem i prohrát. A tak získaný bod přijměme a už se dívejme dopředu. Nejbližším soupeřem nám teď bude na své trávně zachraňující se Zličín.

Hodnocení trenéra Františka Peřiny zde:

Admira B: Žulevič – Štochl, Jackl, Jerhot, Beníšek – Štefan – Panýrek (68. Morgenstern), Šindelář (57. Slabý), Ondrůšek (83. Paizullaev), Zolotuchin – Vachoušek.

Rozhodčí: Maiello – Laštovička, Tikal.

Přihlíželo asi 60 diváků.

Foto: Michal Jalovec, FK Admira Praha

Výsledky a tabulka:http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?sport=1&stat=107&vek=1&kraj=1&typ=1&pozice1=1

Naši střelci

8 – Panýrek (6 doma + 2 venku)

6 – Štefan (3 doma + 3 venku)

5 – Šindelář (3 doma + 2 venku)

4 – Hochman (1 doma + 3 venku), Jerhot, Zolotuchin (2 doma + 2 venku)

3 – Lupínek (0 doma + 3 venku), Slabý, Stejskal (1 doma + 2 venku), Vachoušek (2 doma + 1 venku)

2 – Pavlata (0 doma + 2 venku), Ondrůšek (1 doma + 1 venku),

1 – Jackl, Ermoshkin (0 doma + 1 venku), Beníšek, Michálek, D. Němec, Šmidrkal (1 doma + 0 venku)

1 vlastní gól si vstřelily Cholupice

Příští utkání: FC Zličín – Admira B, 27. 5., výkop 10.30