Zličín – Admira B 2:3 (1:1)

Dnešní utkání se Zličínem, přestože jsme jej nakonec vyhráli, se nám příliš nepovedlo. Začátek utkání jsme zaspali a nestačili reagovat na nástup soupeře, který byl od první minuty aktivní a důrazný. Po jeho úniku z pravé strany a následném centru jsme nedokázali opakovaně odvrátit odražený míč a neobsazený hráč soupeře potrestal sérii našich chyb brankou. Ta také ovlivnila průběh prvního poločasu. Měli jsme horší pohyb, menší důraz než soupeř, hráli jsme v příliš roztaženém bloku se spoustou nepřesností a chybných přihrávek.

Kritiku za první poločas snesou pouze Komínek s Jacklem a Lupínek a Vachouškem, který se také zasloužil o velmi důležité vyrovnání do poločasu, kdy po jeho samostatné akci a následném faulu proměnil penaltu Jackl.

Po domluvě o přestávce v kabině jsme do druhého poločasu vstoupili s daleko větším nasazením a důrazem, přestože se nám herně stále příliš nedařilo, získali jsme si nad soupeřem převahu a začali být pro jeho branku také nebezpeční. Paradoxně jsme ale opět branku inkasovali my, a to velmi lacinou, kdy jsme nedokázali ubránit standardní situaci snad z padesáti metrů, když jsme opět špatně obsadili hráče a soupeři dovolili hlavou skórovat.

V této fázi a za daného stavu jsme se rozhodli jít do rizika, stáhli ze hry oba krajní obránce a se třemi stopery a čtyřmi útočníky jsme se pokusili vytvořit větší tlak a útočnou aktivitu na branku soupeře. Nutno říci, že příchodem Dana Šindeláře a po té i Dominika Slabého naše hra získala větší aktivitu a přímočarost, které také vedly k vyrovnání a nakonec i k vítězné brance, přestože jí předcházela obrovská šance soupeře, kterou jsme mu nabídli naší velkou chybou.

Především za přístup ve druhém poločase, nasazení a chuť porvat se o vítězství musím své hráče pochválit.

Cením si zisku tří bodů a toho, že přestože se nám v utkání příliš nedařilo, dokázali jsme dvakrát jeho vývoj otočit.

Chtěl bych vyzdvihnout především výkon Vachouška a Lupínka, který na to, že dva týdny po zranění netrénoval, odvedl skvělý výkon.

SESTAVA: Žulevič-Štochl (60.Šindelář), Komínek,Jackl,Beníšek (70.Slabý)-Ondrůšek,Štefan (85.Kvapil),Zolotuchin (30.Morgernstern)- Vachoušek (88.Paizullaev)

BRANKY: 40.Jackl z penalty, 68.Vachoušek ,81.Slabý