Opět výhra! Tlačíme se do první poloviny přeboru! FK Admira Praha B – FK Újezd nad Lesy 3:1 (2:1)

Start soupeře se dvěma bývalými admiráky v sestavě (Davidem Snopem a Ajdinem Mustedanagičem) a někdejším veleúspěšným gólmanem Sparty Jaromírem Blažkem přilákal na stadion FK Admira o slunném nedělním večeru (výkop v 18.00) na třicet diváků. Viděli čtyři branky a upracovanou výhru našeho béčka.

Nezačalo to přitom dvakrát dobře. Svou premiéru v Pražská teplárenská přeboru „opepřil“ už ve 4. minutě gólman Admiry B Leon Bater faulem ve vápně, který potrestal sudí Rod žlutou kartou a vzápětí z penalty nechytatelnou bombou právě Snop – 0:1.

Na vyrovnání jsme čekali asi deset minut. V té 14. ztratil jeden z hráčů hostí na půlce míč, když upadl. Admira B rychle zaútočila po pravém křídle, míč prošel podél brankové lajny až na levou tyč, kde ho propasíroval s tečí hostujícího beka do Blažkovy branky Zolotuchin – 1:1.

Ve 26. minutě už jsme vedli. Hosté kopali trestňák, ale poněkud lajdácky, daleko vedle tyče. Z rychlého protiútoku ohrozil branku Újezda Ondrůšek. A když před ním upadl couvající stoper hostí, měl Honza volnou cestu k brance. Ránou k pravé tyči slavného Blažka prostřelil – 2:1.

Ve druhé půli hosté poctivě pracovali se snahou vyrovnat a odvézt si z Kobylis aspoň bod. Jejich snažení jsme však utnuli v 79. minutě. Jak to bylo – nejprve přišel „žlutý“ faul Jackla na půlce a přímý kop, který rozehrával právě gólman Blažek. Újezd z toho ale nic nevytěžil, kdežto my ano. Přišel náš hokejový brejk, elegantní puštění míče jesličkami doleva na nabíhajícího Slabého a jeho utěšená střela k tyči, kam Blažek nemohl dosáhnout – 3:1.

Korunou vítězného zápasu bylo atraktivní střídání v 90. minutě, kdy místo Slabého naklusal na trávník Portugalec Luis Miguel Bagagem Castela. Který přeborový tým se něčím podobným může pochlubit?

Hodnocení trenéra Admiry B Františka Peřiny zde:

Admira B: Bater – Šmidrkal, Jackl, Lupínek, Beníšek – Štefan (85. Štochl) – Ondrůšek, Šindelář, Slabý (90. Luis), Zolotuchin (79. Morgenstern) – Vachoušek.

ŽK: 2:1 (Bater, Jackl – Šimek)

Sudí: Rod – Tikal, Váša

Výsledky a tabulka:http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?sport=1&stat=107&vek=1&kraj=1&typ=1&pozice1=1

Naši střelci

8 – Panýrek (6 doma + 2 venku)

6 – Štefan (3 doma + 3 venku)

5 – Slabý (2 doma + 3 venku), Zolotuchin, Šindelář (3 doma + 2 venku)

4 – Hochman (1 doma + 3 venku), Vachoušek, Jerhot (2 doma + 2 venku)

3 – Lupínek (0 doma + 3 venku), Stejskal (1 doma + 2 venku), Ondrůšek (2 doma + 1 venku)

2 – Pavlata, Jackl (0 doma + 2 venku)

1 – Ermoshkin (0 doma + 1 venku), Beníšek, Michálek, D. Němec, Šmidrkal (1 doma + 0 venku)

1 vlastní gól si vstřelily Cholupice

Příští utkání: Horní Měcholupy – Admira B, 10. 6., výkop 10.15