Zdolali jsme i Doubravku, ale hosté si zasloužili aspoň bod FK Admira Praha – SK SENCO Doubravka 2:1 (0:1)

Věru žádná admirácká hitparáda, ale tři body přece jen zůstaly doma. Šťastně, to si přiznejme. Trenér žlutomodrých z plzeňského předměstí Aleš Jindra po utkání smutně poznamenal: „Jsme hlupáci…“

Už ve 4. minutě jsme mohli vést, ovšem nadějně postavený Nádeníček z přihrávky Šimka málem proděravěl pletivo vysoko nad brankou hostujícího gólmana Suchého. Že nepřijeli jen bránit, ukázali hosté v 8. minutě, kdy po školácké nedůslednosti v naší obraně pozdravil míč z kopačky Morávka vrabce cvrlikající na pletivu za brankou Víška. Ten se – nikoli poprvé! – na své parťáky z defenzívy hlasitě zlobil… Zahálka umí kopat standardky. Známá letitá kobyliská pravda, která se málem znovu potvrdila v 17. minutě, kdy Štěpánův míč po faulu Morávka na Šimka málem zaskočil Suchého. Skončil ale těsně vedle tyče – zvenčí.

Západočeši byli v 19. minutě úspěšnější a gól dali. Po faulu na Štěrbu, který zůstal ležet na mokré trávě, využili výhody a dokončili útočnou akci, kterou přízemní, dobře míněnou ránou k tyči završil zdárně Brabec – 0:1. Doubravečtí nás tak vykoupali v ledové vodě a načas zmrazili naše aktivity.

Za pět minut pálil hostující Sýs a Víšek se musel v brance činit, aby Západočeši své vedení nezvýšili na dvoubrankové. Vzápětí začalo hustě pršet a hosté pokračovali ve svém, pro nás naštěstí neplodném, tlaku. Až ve 36. minutě jsme se vzpamatovali a Zahálka našel zprava centrem Paťhu, jehož slibnou střelu srazil na roh Západočech Morávek. O chvíli později hledal Šimek v šanci Nádeníčka. Ten skluzem míč sice trefil, leč poslal ho do zámezí a branku Doubravky neohrozil. To bylo vše, o čem stojí za to referovat. Pak už sudí Šob pískal poločas.

Do druhého nahradil Michálka, který zřejmě neměl svůj den, Kurek. A ten měl naši hru probudit ze spaní jako princ Šípkovou Růženku. Jistou měrou se mu to i dařilo.

Ve 49. minutě už ukazovala časomíra skóre 1:1. To Paťha levačkou zastihl v nedbalkách gólmana Suchého, přičemž pálil z trestného kopu na vzdálenost solidních 25 metrů.

Hned z protiútoku načechral síť Západočech Sýs, ale jen zboku. Doubravka si vůbec pořád myslela na tříbodovou kořist. Například v 58. minutě museli v kooperaci Víšek a Šimek likvidovat nebezpečně vyhlížející sólo Künstnera. A v 62. minutě hlavičkoval po centru zprava Sýs těsně vedle tyče. S ubývajícími kapkami deště se ozvala zase ofenziva Admiry. Dvacet minut před koncem předvedl náš tým šikovnou kombinaci, kterou vyřešil až gólman Doubravky. Za minutu se situace zrcadlově opakovala na druhé straně. Víšek byl však na místě.

Čtvrthodinu před koncem vysvitlo nad Kobylisy sluníčko a oba týmy dávaly najevo, že nijak netouží po penaltovém rozstřelu. Co se týče Západočechů, z přihrávky Štěrby pálil střídající Peterka, ale vedení pro svůj tým nezajistil. Stejně jako po chvíli Sýs, který poslal z přímého kopu projektil pár decimetrů nad admiráckou svatyni. Blížil se konec a po rohu agilního Sýse se ocitl v nadějné pozici Krejčí. Víšek ho ale vychytal. A když tým ze západočeské metropole gól dát nedokázal, přišli ke slovu admiráci. Nejprve vypálil krásně do šibenice Herc. Gólman Suchý však jeho pecku, která sklidila potlesk na otevřené scéně, vyboxoval na roh. A z něj udeřilo! V 88. minutě ho kopal zprava náš exekutor Zahálka a na Mošnovu radu míč zatočil mezi tyče. Kulatá kůže vzala osud utkání na sebe, a aniž by se jí kdo dotkl, dolétla přesně k levé tyči. Tam se zatřepala k převeliké kobyliské radosti v síti – 2:1. Suma sumárum: vyhráli jsme i nad Doubravkou, ale hosté by si byli aspoň bodík zasloužili.

Hodnocení trenéra Jindřicha Tichaie a střelce vítězné branky Štěpána Zahálky najdete zde:

Admira: Víšek – Herc, Komínek, Horák, Paťha – Majer (78. Zolotuchin), Mošna, Šimek (72. Šmidrkal), Zahálka – Majer, Michálek (46. Kurek).

Rozhodčí: Šob – Haleš, Lavrenčíková.

ŽK: 1:5 (Mošna – Knakal, Brabec, Sýs, Stružka, Novák)

Přihlíželo 160 diváků

Naši střelci:

13 – Nádeníček (6 doma + 7 venku)

10 – Mošna (4+6)

6 – Zahálka (4+2)

5 – Michálek (2+3)

4 – Kurek, Paťha (2+2)

3 – Zolotuchin (2+1)

2 – Majer (1+1)

1 – Komínek, Jackl a Fric (všichni 1+0), Šmidrkal a Horák (oba 0+1)

  • Výsledky a tabulka:
  • http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=10821

Příští utkání: Sokol Čížová – Admira, sobota 10. června, výkop 13.30