Po deseti kolech jsme vyšli bodově naprázdno Sokol Čížová – FK Admira Praha 1:0 (0:0)

Admira: Víšek, Herc, Vosický, Horák, Majer, Zahálka, Kurek (75. Šmidrkal), Šimek (60. Michálek), Paťha, Mošna, Nádeníček.

Zápas předních týmů divizní skupiny A byl dramatický. Na obou stranách se urodily zajímavé šance. Už v první minutě domácí nebezpečně stříleli, ale byl z toho jen rohový kop. Pak jsme převzali otěže zápasu my, vypracovali jsme si několik standardních situací, závarů, střel z vápna i ze střední vzdálenosti, ale nic z toho. Potom nás podržel brankář Víšek po šancích Kočího a Jandy, v závěru poločasu ještě nebezpečně střílel náš Paťha.
V druhé půli byl zápas opět vyrovnaný, ale domácí potvrdili kvalitu v zakončení a Janda je v 61. minutě poslal křížnou střelou do vedení. Posledních 30 minut jsme měli tlak i šance, ale čížovskou obranu na malém hřišti jsem nepřekonali, a tak po deseti kolech jsme vyšli bodově na prázdno.
„Hřiště v Čížové umožňovalo jen jednoduchý fotbal. Na obou stranách se rodily šance, přičemž domácí jednu z nich dokázali využít. Naši střelci vyšli naprázdno. Bez vstřelené branky se nevyhrává,“ konstatoval trenér Admiry Jindřich Tichai.

Po utkání se čížovské vedení s hráči sešlo na postupové oslavě, kde se dohodli, že Čížková akceptuje postup do ČFL. Hrát by ji chtěla doma, kde musí přes léto realizovat spoustu nezbytných úprav. Velkým lákadlem je pro ni třetiligové derby s nedalekým Pískem. Pokud by čížovské hřiště přesto nevyhovovalo, měli by sokolové kopat ČFL ve Strakonicích, případně v Putimi.

Výsledky a tabulka:
http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=10821

Příští utkání: Admira – MFK Dobříš, pátek 16. června, výkop 17.30

Přijďte se v netradičním čase rozloučit s divizní sezónou.