Loučení, které se nám vůbec nepovedlo FK Admira B – Uhelné sklady 0:3 (0:2)

Hosté lepší, důraznější, chytřejší, rychlejší. Na naší straně fatální chyby, neproměněná penalta, vyloučený Lupínek. Výsledek 0:3 bohužel odpovídá zhruba tomu, co jsme ve čtvrtek v podvečer na stadionu viděli. „Uhlíři“ mají solidní tým, jsou v tabulce třetí a jistě ne zbůhdarma. Náš tým nastoupil v relativně silném složení, bojoval, ovšem nestačilo to.

Hosté z Košíř zahrozili hned v 7. minutě, když Majerčin napálil balón z přímého kopu do břevna. Přesto jsme byli ke gólu ještě blíž my, protože ve 14. minutě hostující Sainer fauloval ve vápně Ondrůška a Jackl kopal penaltu. Kdyby se hrálo „na břevínka“, byl by Petr králem. Jenže kdyby jsou chyby, Jackl penaltu neproměnil a s Admirou bylo záhy zle. Za dvě minuty totiž Belán na druhé straně propálil všechno, co mu stálo v cestě, a prohrávali jsme – 0:1.

Blízko k vyrovnání jsme byli ve 22. minutě, jenže Jerhot hlavičkoval jen těsně nad břevno branky, kterou hájil zkušený a spolehlivý gólman US Kučera. Za dvě minuty pláchl naší obraně šikovný Hrazdíra a k tyči překonal gólmana Hybeše – 0:2. To „uhlíře“ ještě víc nakoplo a zlobili. Ve 29. minutě stál Steinocher zcela sám proti Hybešovi, jenže ho mizernou střelou přímo trefil. A v poslední minutě první půle Hybeš vyrazil na roh loženku hostí po centru Majerčina.

Ve druhé půli jsme začali dosud dominujícím „uhlířům“ klást větší odpor, leč první šanci zase měli hosté. Hybeš ale Steinochera v pádu vychytal. V 52. minutě to vypadalo aspoň na snížení stavu. To by ovšem po akci Vachouška musel Slabý vypálit přesně, ne poslat mizerný šourák a ještě k tomu vedle…

V 56. minutě přehnal Lupínek svůj bohorovný klid. Jako poslední před Hybešem se nechal obrat o míč, musel faulovat ve vápně a šel spravedlivě do sprch. Zkušený Klán pak z penalty přidal třetí gól US – 0:3.

Jerhot to pak dál zkoušel hlavou, v 63. minutě přeskočil gólmana US, ale míč přeletěl břevno. Pět minut nato mohl skóre učesat Vachoušek, jenže ze zajímavé pozice pálil asi tři metry vedle. V 72. minutě po přihrávce Ondrůška zprava trefil Michálek břevno. A týž hráč po hezké technické akci s vloženou patičkou mohl dát poslední gól končící sezóny, avšak poslal míč metr vedle tyče Kučerovy branky.

Hodnocení trenéra Františka Peřiny:

Admira B: Hybeš – Šimek, Jerhot, Jackl, Fric – Lupínek – Michálek, Šindelář, Ondrůšek – Slabý, Vachoušek.

Branky: 16. Belán, 24. Hrazdíra, 57. Klán z penalty.

ŽK: 4:2

Rozhodčí: Kučera – Laštovička, Fazekaš

Přihlíželo 30 nejvěrnějších diváků

Výsledky a tabulka:http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?sport=1&stat=107&vek=1&kraj=1&typ=1&pozice1=1