Cennou výhru zařídil Jirka Mošna SK Kladno – Admira Praha 2:3 (1:1)

Kladno kope taky Fortuna divizi, ale B-skupinu. Poté, co ho z MOL Cupu drtivě (5:2) vyřadila Dobříš, kladenské vedení odvolalo trenéra Pihávka a nahradilo ho Pejšou. Nový kouč ovšem musel na úvod svého angažmá u kladenského áčka skousnout jednobrankovou porážku od Admiry.
Přátelák vypadnuvších z MOL Cupu se hrál v Srbech u Kladna a náš trenér Jindra Tichai ho zhodnotil takto: „Bojovná příprava se spoustou chyb v rozehrávce a dalších nepřesností. Nebyl to nijak pohledný fotbal, zápasu by asi spíš odpovídala remíza. V poločase byl stav 1:1. Po přestávce chytil mladík Dominik Cingel v naší brance Středočechům asi tři gólovky, ale po rohu domácích inkasoval. V závěrečných dvaceti minutách jsme začali více běhat, zjednodušili jsme hru a přineslo to výsledek. Nejprve Jirka Mošna vyrovnal na 2:2 a všechno nakonec rozhodl zase Jirka Mošna, který minutu před koncem na půli protihráči vypíchl míč a své sólo zakončil vítězným gólem.“

Branky: 1:0 Kafka, 1:1 po akci Mikolandy Fric, 2:1 po rohovém kopu Kroutil, 2:2 Mošna, 2:3 ze samostatného úniku Mošna.

Admira: Víšek (46. Cingel) – Pelikán, Horák (20. Komínek), Sázel, Hájek – Zahálka (46. Čácha), Štefan, Mošna – Špaček, Fric (46. Šimek) – Mikolanda (46. Pavlata).

Další přípravné utkání sehrajeme s týmem Uhelných skladů, který nejprve přijal nabídku hrát Fortuna divizi, ale nakonec se rozhodl setrvat v Pražském přeboru. Hraje se na stadionu US ve středu 26. 7., výkop 18.30.

Pokračoval MOL CUP – jak si v 1. kole vedli naši soupeři?

Zbuzany – Písek (ČFL) 2:3, Písek vyhrál po penaltě v nastaveném čase (!!!)

Turnov – Benátky (ČFL) 3:2

Čáslav – Příbram (FNL) 1:2

Vysoké Mýto – Pardubice (FNL) přerušeno pro průtrž mračen, nový termín 25. 7.

Živanice – Olympia Praha (FNL) 2:2, PK 5:3

Kolín – Ústí nad Orlicí (ČFL) 1:3

Vykáň – Ústí nad Labem (FNL) 0:4

Mšeno – Dobrovice (ČFL) 4:2

Náš přemožitel z předkola, Neratovice-Byškovice, prohrál doma s třetiligovým Převýšovem 0:2.

-api-