Dobrý výkon, příjemný výsledek US Praha – Admira Praha 2:5 (2:3)

Přátelák na stadionu „uhlířů“ v Košířích, hraný za mrholení a chladného větru, jsme hladce vyhráli. Byli jsme lepší a domácí se přesvědčili, že ve Fortuna divizi se hraje jiný fotbal než v přeboru Prahy. Jak známo, US Praha postoupily do divizní soutěže z 3. přeborového místa, ale účast nakonec odvolaly a vrátily se do přeboru.

Na naší straně zasáhlo do utkání celkem 19 hráčů a zejména v závěru byla znát fyzická převaha admiráků.

Branky: po centru zleva Mošna – 0:1, Belan po přečíslení naší obrany (čtyři „uhlíři“ na dva admiráky) – 1:1, Pavlata zblízka – 1:2, Pavlata po nekompromisním průniku – 1:3, Klán po hrubce našeho gólmana – 2:3, Panýrek si „narazil“ míč o tyč domácí branky a vzápětí ho uklidil do sítě – 2:4, Hájek z přímého kopu nachytal v poslední vteřině mače nepozorného domácího gólmana na švestkách přesnou střelou k bližší tyči – 2:5.

Admira: Víšek – Herc, Komínek, Turák, Paťha – Pelikán – Michálek, Zahálka, Mošna, Fric – Pavlata.

Ve druhé půli chytal Žulevič a na hřišti se objevili Hájek, Čácha, Špaček, Štefan, Cejnar, Šimek a Panýrek.

V sestavě chyběli Mikolanda, Horák, Majer a Vosický a dlouhodobí marodi Martinic se Zolotuchinem.

Hodnocení trenéra Jindry Tichaie: „Příprava s kvalitním týmem ze špičky Pražského přeboru, který hrál tvrdě, možná až moc agresivně. Nebylo to lehké utkání. S výkony hráčů, s hrou v ofenzivě i s výhrou o tři góly jsem relativně spokojen. Až na dva obdržené góly, naše defenziva a její chyby jsou stále věcí k zamyšlení a další práci. Určitě nám tento zápas dal víc než trénink. Stínem je zranění Herce, věřím, že to nebude nic vážného.“

Utkání pískal dobře rozhodčí Tomšů.

-api-