Čí je derby? Naše! SK Ďáblice – Admira B 2:3 (2:1)

S napětím očekávané derby sousedů „před kopec“ jsme zvládli. Z Ďáblic jsme si odvezli těsné, ale zasloužené vítězství 3:2. Stručně řečeno, asi jsme víc chtěli.

Co si budeme povídat, tenhle souboj je pokaždé prestižní víc, než kterékoli jiné utkání našeho béčka v přeboru. Důvodů je spousta. Blízkost obou klubů. Fakt, že náš trenér Peřina ještě nedávno v Ďáblicích trénoval, asistent Máj tam kopal. Manažer Krížo, dnes v ďáblických službách, býval vedoucím našeho A-týmu. V kádru domácích skoro samý exadmirák – Blažek, Hejna, Snop, Davídek, Novák… Naposledy přetáhly Ďáblice z Kobylis Ondrůška, Jackla a Jerhota.

Naopak náš mladičký gólman Cingel v Ďáblicích bydlí a ještě na jaře oblékal jejich dres.

A tak se na nedělní utkání čekalo s napětím a na hřišti tryskaly emoce. Ty se naštěstí nepřenesly do hlediště, kde vládla sice rivalská, leč sportovní atmosféra.

Skóre otevřel už v 7. minutě přesnou hlavičkou náš Vachoušek, kterého jinak trvale hlídal jeho nedávný spoluhráč Jackl – 0:1.

Z vedení jsme se radovali jen tři minuty. To Ondrůšek po brejku vyrovnal na 1:1. Náš trenér Peřina poté protestoval u rozhodčího tak vehementně, až musel z lavičky do hlediště. A co se Františkovi nelíbilo? Úder do tváře Vachouška, který způsobil jeho zranění, těsně před vyrovnávací trefou. Nepískalo se ale a domácí srovnali skóre.

Ve 21. minutě bylo ještě hůř. Ďáblický kanonýr Zmeškal překonal Cingela podruhé a SK vedl – 2:1.

Pak ovšem zpočátku trochu nervózní Cingel zatáhl ve své brance oponu a začal chytat velké derby. Svým výkonem brnkal domácím na nervy. Víckrát už jim gólovou radost nedopřál.

Před přestávkou ještě Snop surově a nesmyslně zajel bez míče do Komínka, svého bývalého spoluhráče z Kobylis (!!), a naštípl mu kotník. Co si chtěl v té chvíli dokázat? Mazal po zásluze ven a nahrál nám tak k rodící se výhře. O tom až později.

Po změně stran se asistentu Májovi povedla střídání a mladíci v bílých dresech Admiry jezdili po zadku. Tak se hraje derby! V 68. minutě se v závaru před brankou trefil střídající Másílko a bylo to 2:2. A v 81. minutě nasadil Štefan ďáblickému gólmanovi Chrobokovi jesličky – 2:3!

V té době už některým domácím hráčům zřejmě ubývaly síly, fyzické i psychické, což způsobilo také oslabení týmu vinou vyloučeného Snopa. V samém závěru vyloučil sudí z lavičky našeho náhradního gólmana Hybeše za hrubý výraz. Kontrolovali jsme hru a na naší cenné výhře nezměnil nic ani přímý kop modrobílých z nebezpečné vzdálenosti už v nastaveném čase.

A tak si naši borci mohli po vítězném mači potěšeně zazpívat: „Černobílí koníci, hyja hyja hou!“

Rozhodčí: Maiello – Kalcovský, Novotný

Oficiálně 125 diváků, podle svědectví osobně přítomných jich ale bylo víc.

ŽK: 4:4 (Zezula, Ondrůšek, Jerhot, Jackl – Štefan, Beníšek, Másílko, Šálek)

ČK: 1:1 (Snop – Hybeš)

A jak viděl derby náš trenér František Peřina? „Od první minuty to bylo rychlé, bojovné utkání ve kterém, přestože jsme šli brzy do vedení, měli více ze hry domácí, kteří mohli do poločasu rozhodnout. Při jejich třech vyložených šancích nás ale podržel skvěle chytající Dominik Cingel. Rozhodující pro vývoj a výsledek zápasu pak nepochybně byla červená karta pro domácího Snopa za naprosto nepochopitelný, surový zákrok po odehrání balonu, který náš Standa Komínek odnesl zraněním. Nutno podotknout, že vyloučen již měl být také domácí Jerhot hned v úvodu utkání, kdy naprosto cíleně dvakrát udeřil loktem Vachouška. První zákrok pan rozhodčí zapískal až po mé verbální reakci, druhý nezapískal vůbec a nechal soupeře dohrát až ke vstřelení branky.

Chci ale především hodnotit naše mužstvo, které podalo fantastický výkon, a to především ve druhém poločase. Smekám před všemi hráči, jak zvládli takticky, herně a mentálně celé vypjaté utkání. Soupeř se, dle mého názoru, dopustil chyby, kdy při vedení a v početní nevýhodě nás trošku podcenil a hrál otevřeně v podstatě na dva útočníky. Tím nám cestu ke třem bodům částečně usnadnil.

Nic to ale nemění na velmi dobrém výkonu našeho mužstva včetně střídajících hráčů, kteří velmi přispěli k obratu stavu utkání. Nyní je potřeba zlepšení potvrdit i v následujícím domácím utkání.“

Admira B: Cingel – Pergl, Komínek (44. Bouguetouta), Pelikán, Beníšek – Lupínek – Hájek (57. Másílko), Štefan (83. Klimt), Šindelář – Vachoušek, Slabý (57. Šálek).

Naši střelci

2 – Štefan (0 doma + 2 venku)

1 – Vachoušek, Másílko, Šindelář (všichni 0 doma + 1 venku), Cejnar (1 + 0)

Ostatní výsledky a tabulka zde:http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=12129

Příští mač: Admira B- FC Přední Kopanina, hřiště Hovorčovická, neděle 17. 9., výkop 15.00.