Dobře, prohrát se může. Ale čtyři góly za poločas? SK Turnov – FK Admira Praha 4:0 (0:0)

První půle vyrovnaná, na šance jsme byli mírně lepší, zdálo se, že bychom ve druhém půli mohli mač rozhodnout ve svůj prospěch. Tak to ostatně viděli sázkaři, kteří jednoznačně věřili našemu mužstvu.

Jenže gól dal naopak hned ve 49. minutě turnovský Houžvička, který zprava prostřelil Víška, a už jsme se vezli. Výkon z druhé půle proti Chrastavě byl zapomenut, hráli jsme mizerně. Proč? Kdo to ví?

Po hodině hry utekl naší děravé obraně exligista Papoušek – 2:0. Za dalších osm minut přidal Houžvička svůj druhý gól – 3:0. A pak jsme ještě v 76. minutě jasným faulem darovali Turnovským penaltu a Cigánek nám z ní naložil čtvrtý gól – 4:0. Nakonec jsme byli rádi, že jsme si ze severu nevezli do Kobylis bůra…

Admira: Víšek – Majer (82. Cejnar), Horák, Vosický, Paťha, Zahálka, Čácha, Mošna, Fric (78. Šimek), Michálek (65. Herc), Pavlata (70. Turák).

Trenér Admiry Jindřich Tichai zhodnotil zápas možná až příliš klidně: „V prvním poločase jsme byli lepším mužstvem, ale nedokázali jsme využít několik dobrých příležitostí. Domácí měli jen jednu šanci z přímého volného kopu, kdy hlavičkovali do břevna. Druhý poločas jsme začali opět vyloženou šancí, ale neproměnili jsme ji. Domácí nás potrestali a ujali se vedení 1:0. Poté jsme se snažili o vyrovnání, ale brzdily nás chyby v rozehrávce, které domácí nemilosrdně trestali. V závěru jsme ještě inkasovali čtvrtou branku, a tak jsme zaslouženě prohráli. Domácí byli efektivnější a důraznější.“

Diváci: 208

Rozhodčí: Čechlovský – Šimek, Šulcová

ŽK: 3:4 (33. Kordík, 51. Novotný, 90. Houžvička – 45. Mošna, 50. Čácha, 54. Horák, 63. Paťha).

Naši střelci: V Turnově bez zásahu…

4 – Mošna (2 doma + 2 venku)

2 – Zahálka (1+1), Pavlata (2+0)

1 – Paťha (1+0)

Příští soupeř: Jiskra Mšeno-Jablonec n. N.

Hraje se v neděli 17. 9., výkop 10.15