Exdivizní Kopaninu jsme měli na málem na lopatkách… FK Admira Praha B – FC Přední Kopanina 2:2 (1:0)

Rezerva Admiry, pod taktovkou asistenta Pavla Máje, začala odvážně a hned od úvodních minut se tlačila do zakončení. Už po třech minutách se o první střelecký pokus postaral Lupínek, ale Švarc v bráně Kopaniny si s jeho umístěnou střelou poradil. Pak to zdálky zkoušel Michálek, avšak rána neměla potřebné parametry. Tlak však pokračoval a v končící 13. minutě byl korunován vedoucí brankou. A stála za to. To se snad ze třiceti metrů opřel do míče Lupínek a parádní trefou levačkou vymetl pavučinu v pravém růžku Švarcovy brány – 1:0.

Neuběhly ani dvě minuty a domácí mohli své vedení pojistit druhým gólem. Po Hájkově dělovce z přímého kopu Švarc balón neudržel, jenže dobíhající Michálek nastřelil jen gólmanovo tělo a celá akce nakonec skončila rohovým kopem.

V 19. minutě měli admiráci další výhodu přímého kopu z nebezpečné vzdálenosti, tentokrát však Hájkův projektil prosvištěl těsně nad pravou šibenicí hostující brány.

Hosté se dlouho nemohli vymanit ze svého obležení a první vážnější příležitost si vypracovali až v závěru úvodní půlhodiny, kdy po dlouhém Bláhově autovém vhazování nechybělo mnoho, aby si vracející Štefan málem srazil balón do vlastní sítě. Jen pozorný zákrok Cingela zabránil nejhoršímu.

Ve 33. minutě se po Flaksově rohu dostal k míči Racocha, avšak Cingel si s jeho střelou poradil. A když pak v závěru poločasu na druhé straně Švarc zlikvidoval pohotovou, ale ne příliš prudkou střelu Vachouška, odcházela rezerva Admiry do kabin s jedním gólem navrch. Jaká škoda, že celkem ze čtyř přímých kopů zahrávaných v blízkosti vápna hostí nedokázali naši hráči nic vytěžit…

Do druhého poločasu nastoupily oba týmy s jednou změnou. A po pěti minutách mohlo přijít i vyrovnání. Po rohu střídajícího Tarbaje orazítkoval Vachoušek tyč vlastní brány a odražený míč pak Urban napálil jen do těla dobře postaveného Cingela. Vzápětí pak z rychlého protiútoku udeřili naši. Střídající Klimt našel dlouhou přihrávkou na polovině hostů nabíhajícího Michálka, ten zazvonil prudce na levou tyč a dobíhající Vachoušek pak do prázdné brány upravil na 2:0. Pro domácí překvapivý a nadějný výsledek.

Ten pak mohl v 70. minutě ještě vylepšit Michálek, když z úhlu postupoval sám na bránu, ale Švarc mu odvážným pádem pod nohy šanci zmařil. O dvě minuty později se po chybné rozehrávce hostů dostal k míči Vachoušek, vysunul kupředu Michálka, jenže ten tváří v tvář gólmanovi ani na podruhé neuspěl. Švarc skvělým zákrokem vytěsnil balón na roh. Byl to určitě rozhodující okamžik utkání, protože závěr patřil hostům.

V 83. minutě po zpětné Turkově přihrávce se prudce opřel do míče Urban a snížil na rozdíl jediné branky. Hosté vycítili šanci na vyrovnání a přidali na otáčkách. A neuvěřitelné se stalo skutkem. V předposlední minutě měli Kopaninští výhodu přímého kopu a Urban to provedl znamenitě. Umístěnou ránou k levé tyči srovnal na konečných 2:2.

Nechali jsme si – hloupě! – vyklouznout dva body mezi prsty. Jen aby nám nakonec nechyběly…

Branky: 13. Lupínek, 51. Vachoušek – 83. a 89. Urban.

ŽK: 76. Šálek, 86. Vachoušek – 20. Bláha, 37. Blažek.

Rozhodčí: Tikal – Nykl, Fazekaš.

Diváků: 50.

Admira B: Cingel – Pergl (46. Klimt), Pelikán, Horák, Hájek – Lupínek (72. Šindelář) – Bouguetouta (55. Zolotuchin), Štefan, Michálek – Šimek (63. Šálek), Vachoušek.

Naši střelci

2 – Štefan (0 doma + 2 venku), Vachoušek (1 + 1)

1 –Másílko, Šindelář (oba 0 + 1), Lupínek, Cejnar (oba 1 + 0)

Ostatní výsledky a tabulka zde:http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=12129

Příští mač: Sokol Královice – Admira B, hřiště Královice, sobota 23. 9., výkop 16.30.

S využitím informací serveru www.fotbalpraha.cz připravil -api-