Za půl hodiny byl domácí Trutnov na ručník… MFK Trutnov – FK Admira Praha 3:7 (0:5)

Východočeši před týdnem dobyli v sousedském derby tvrz Dvora Králové, kdežto náš tým nečekaně padl doma s Mšenem. Papírově byli tedy borci z Podkrkonoší v psychické výhodě. Jenže fotbal nemá logiku, a tak jsme za necelou půlhodinu v loužích na mokrém trávníku za trvalého deště vedli my 5:0. Mladík Pavlata nastřílel svůj první divizní hattrick v životě. Trutnovská obrana jako by zůstala v suchu kabiny.

Po změně stran náš tým znatelně zvolnil tempo. Sice přidal ještě dva góly, ale dovolil Trutnovským korekci debaklu a střídajícímu Zezulovi také vstřelení hattricku.

Jak padaly branky: ve 3. minutě zakončil Pavlata útok vedený po levém křídle střelou k tyči – 0:1. V 6. minutě, opět po útoku zleva, vyrazil nešťastně domácí gólman Šťastný v pádu střelu, kterou Majer vrátil do sítě – 0:2. Ve 24. minutě přihrál domácí hráč Pavlatovi omylem míč do stoprocentní šance a náš mladík nepohrdl – 0:3. Ve 26. minutě jsme zaútočili pro změnu po pravém křídle a na protilehlé tyči z centru snadno skóroval Čácha – 0:4. Ve 29. minutě po bleskurychlé akci zleva dorazil Majer vyraženou střelu – 0:5.

Ve 46. minutě, hned po pauze, jsme nabídli čestný úspěch střídajícímu domácímu Zezulovi mizernou rozehrávkou a bylo to 1:5. V 54. minutě orazítkoval Mošna tyč a vzápětí po rohu trefil branku halfvolejem už potřetí Pavlata – 1:6. V 79. minutě vyprodukovala lehkovážně hrající Admira další hrubici a Zezula poděkoval prudkou a přesnou bombou – 2:6. V 86. minutě po rohu Zahálky hlavičkoval střídající a nehlídaný Martinic k tyči – 2:7. V 90. minutě zahrál v pádu Vosický před brankou Víška rukou a za protesty proti nařízené penaltě si vysloužil ŽK. Zezula se tak mohl stát při té trutnovské mizérii aspoň na chvíli hrdinou – z pokutového kopu si vystřelil hattrick a snížil na konečných 3:7.

„Po dvou porážkách jsme jeli do Trutnova s respektem a očekáváním. Po příjezdu na stadion za stálého deště, který nás provázel již od Hradce, jsme svůj výkon založili na organizované hře odzadu s velmi vysokým presingem. Tím jsme našeho soupeře dokonale zaskočili a vznikaly tak šance, které jsme proměňovali. Tým odvedl velice kvalitní výkon,“ zhodnotil zápas manažer klubu Jaroslav Moudrý, který v Trutnově fungoval jako vedoucí mužstva.

To koučoval trenér Petr Mašek, v realizačním týmu byla i masérka Barbora Sluková.

Admira: Víšek – Herc, Horák, Vosický, Paťha – Majer (54. Cejnar), Mošna (74. Martinic), Čácha (60. Štefan), Fric (65. Hájek), Zahálka – Pavlata.

ŽK: 2:2 (Turner, Trčka – Mošna, Vosický)

Rozhodčí: Braun – Dujsík, Kvaček

Přihlíželo 150 zmoklých diváků

Naši střelci: Pavlata dostihl Mošnu

5 – Pavlata (2 doma + 3 venku), Mošna (3 doma + 2 venku)

2 – Majer (0+2), Zahálka (1+1)

1 – Čácha a Martinic (oba 0+1), Paťha (1+0)

Příští utkání: Admira – Brandýs nad Labem, neděle 1. 10., výkop 10.15.