Admira B – Dolní Chabry 0:0 Výkon slušný – výsledek špatný

K utkání jsme nastoupili na hlavním stadionu i s hráči z širšího kádru A týmu (Cingel, Cejnar, Hájek, Michálek, Šimek, Štefan) a s odhodlání konečně prorazit domácí smolné výsledky a vyhrát. Alespoň jsme si to před utkáním slibovali. První poločas však neproběhl podle těchto našich představ. Chyběla nám přesnost, ale i maximální nasazení a bojovnost. Nováček přeboru ze sousedství se představil v obvyklé sestavě s Erichem Brabcem i Jaroslavem Černým, ale v podstatě ničím nepřekvapil. Výborně organizovanou obranou nás pouštěl do šancí sporadicky a když už to vyšlo, tak jsme je trestuhodně zahodili. V prvním poločase Štefan s Šimkem, ve druhém Michálek. Když jsme pak následně neproměnili ani pokutový kop, k jehož realizaci se postavil Štefan a spíše trefil hostujícího gólmana uprostřed branky, projevila se naše schopnost proměnit nebo spíše neproměnit i ty největší šance v plné nahotě. Nakonec jsme byli rádi, že nás soupeř nepotrestal, když nedokázal v poslední minutě proměnit přímý kop z hranice velkého vápna. Velké emoce v utkání vzbudila asi šestá minuta a střet našeho brankáře s J. Černým přímo před střídačkou hostů asi dva metry od postranní čáry. Rozhodčí neposoudil tento střet ani jako faul a ani jako reklamované hraní rukou. Myslím si, že i kdyby rozhodčí posoudil tento souboj jako nedovolený, k požadovanému vyloučení našeho brankáře by stejně, vzhledem k místu případného přestupku, dojít nemělo. Celkově však bojovné utkání proběhlo korektně z obou stran. Z mého pohledu tradičně poctivý a výborný výkon odvedli Lupínek a Šimek, společně s nenápadným, ale velmi platným hráčem Pelikánem. Nebál bych se vyzvednout i oba Jakuby (Michálka se Štefanem), kdyby se jim občas podařilo proměnit svoje šance, ale to je jiná kapitola. Většina ostatních hrála mírně nad svým standardem, nejmenovaní dva hráči i pod ním.

Petrů M.

Převzato z referátu p. Mírka:

Admira B – Dolní Chabry 0:0

ŽK: 10. Horák, 87. Beníšek – 45. Brabec, 70. Kalaš. Rozhodčí: Zelený – Hlaváček, Lafata. 
Diváků: 100.

Admira B: Cingel – Pergl, Pelikán, Horák (27. Cejnar), Beníšek – Lupínek – Michálek, Štefan (66. Zolotuchin), Šindelář (58. Hájek), Šimek (89. Klimt) – Vachoušek (71. Slabý). Trenér: Pavel Máj.

Dolní Chabry: Dikusar – Kozler, Kovář, Brabec, Kalaš – Veselý (65. Barták), Černý, Jírovec (79. Kaňka), Strnad – Palma, Zeman. Trenér: Zdeněk Peclinovský.

Hlasy trenérů

Pavel Máj (Admira B): „Před zápasem jsme si řekli, že bez nasazení, bez chutě, to nepůjde. První poločas to z naší strany nebylo dobré, řekl bych, že to bylo dokonce špatné. Nechtělo se nikomu běhat ani napadat. Druhý poločas bohužel, jdeme sami na bránu, nedáme, nedáme penaltu. Pak to chcem v posledních třiceti minutách lámat. Takhle se bohužel fotbal nehraje.”

Zdeněk Peclinovský (Chabry): „Vzhledem k průběhu hry jsem s bodem spokojený. Měli tam desítku, nedali jeden samostatný náběh na brankáře. Jinak si myslím, že zápas byl ovlivněný tím zákrokem v šesté minutě domácího brankáře. Tam je ruka, tam je šlapák, jasná červená karta a on nedostane nic. Nevím co si o tom myslet. Bohužel to takhle dopadlo. Herně si myslím, že první poločas byl lepší než ten druhý. Trochu nás nakopávanými balóny zatlačili a my jsme se s tím těžce nevyrovnávali. Nedostávali jsme se k odraženým balónů, oni je posbírali a tím se dostávali do tlaku. Za bod musíme být nakonec spokojení,”

Nejlepší hráč Admiry B: Jakub Lupínek.

Nejlepší hráč Chaber: Maksym Dikusar.

Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Jakub Lupínek (Admira B)