Z Čáslavi aspoň bod, hlavně díky Víškovi FK Čáslav – FK Admira Praha 0:0, PK 3:1

Nevlídno je hodně mírný výraz pro počasí, jaké panovalo v neděli v Čáslavi. Zatažené nebe, přeháňky měnící se v prudký liják, v samém závěru dokonce průtrž mračen. Trávník na samé hranici regulérnosti. Na něm se nedal hrát kombinační fotbal, oba týmy musely sáhnout ke kopané, respektive k nakopávání míčů dopředu a tak víceméně ke hře na náhodu.

Domácí nás přivítali náporem a v první půli měli ze hry o něco víc. Jejich první rána mířená mezi tyče přišla ovšem až ve 43. minutě. Gólovou šanci si ale Středočeši nevytvořili, stejně jako Admira.

Po změně stran se už děly věci. Čáslavští si do 54. minuty vynutili tři střelecké pozice, ovšem Víšek čaroval a zejména sólový únik Strnada lapil excelentně. Po hodině hry jsme naopak mohli dát gól my, když míč odražený od Horáka už mířil za brankovou čáru, leč brankář domácích Kubát ho s porcí štěstí chytil.

Středočeši pak byli nebezpečnější, v 78. minutě se ocitl střídající Vocel zcela sám před Víškem, jenže vypálil bez přehánění „střelu-nestřelu“ asi tři metry vedle. V 81. minutě se vyfauloval náš stoper Horák, viděl druhou žlutou kartu a poslední minuty, včetně tří nastavených, proměnili domácí ve střelecké manévry. Bombardovali Víškovu branku, jednou Martinic vyhlavičkoval míč z lajny a pak dvakrát úřadoval Víšek, který držel bodové akcie Admiry do posledních vteřin. Už v nastavení vyrazil stoprocentní loženku Středočechů a jejich fanoušci na tribunách se chytali za hlavy.

Na penalty se šlo v tom nejprudším lijáku. Čáslav je střílela jako kulometná četa přesně do černého, kdežto naše míče našly cíl jen jednou (Paťha). Vosickému penaltu chytil Kubát, Zahálka a Martinic mířili své střely ke střeše restaurace za brankou. Bonusový bodík tak zůstal v Čáslavi. Škoda!

Trenér Admiry Petr Mašek byl přesto vcelku spokojený: „Bod na tomto extrémně těžkém terénu je úspěchem. Na hřišti soupeře jsme neinkasovali. V první půli byla Čáslav lepší, důraznější, poněkud nás překvapila, byli jsme všude až druzí. Ve druhém půli jsme se zlepšili. Šance se urodily na obou stranách, nás podržel Víšek, nejlepší hráč utkání. Po zbytečné červené kartě Horáka jsme se už víceméně jen bránili, bod jsme ale získali. V penaltách byli úspěšnější domácí.“

Admira: Víšek – Herc, Horák, Martinic, Paťha – Majer (22. Zahálka), Mošna, Turák (51. Vosický), Čácha (23. Michálek), Zahálka – Pavlata (86. Pelikán).

ČK: 0:1 (Horák)

ŽK: 1:5 (Špičák) – Horák 2, Vosický, Zahálka, Martinic

Rozhodčí: Brychta – Dujsík, Šimek.

Přihlíželo 120 diváků

Naši střelci: Po Čáslavi beze změn

5 – Pavlata (2 doma + 3 venku), Mošna (3 doma + 2 venku)

2 – Majer (0+2), Zahálka (1+1)

1 – Čácha a Martinic (oba 0+1), Paťha a Fric (oba 1+0)

  • Ostatní výsledky a tabulka zde:
  • http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=11713

V příštím kole hostíme FK Pardubice B, hraje se v neděli 15. října, výkop 10.15.