Hledá se střelec! Značka: Aspoň jeden gól za devadesát minut… FK Admira Praha – FK Pardubice B 0:0, na pen. 4:5

Před měsícem jsme v Trutnově uspořádali střelecké manévry a nasázeli jsme domácím sedm gólů. V dalších třech zápasech jsme dali gól jediný. Není něco špatně?
V těch třech zápasech jsme třikrát vzadu udrželi nulu, což je počin znamenitý, ale mažou ho dvě bezbrankové plichty a dvakrát prohraný penaltový rozstřel.
Pardubická mladá jedenáctka, vyztužená Proskem, Kopřivou, Rybičkou a Sokolem z druholigového kádru, v Kobylisích zahrála překvapivě dobře. Jsou to technicky velmi solidně vybavení fotbalisté, a ačkoli taky nevstřelili branku, nakonec nás obrali o dva body.
První půle se odbyla bez větších šancí, před poločasem musel Víšek vytasit znamenitý zákrok proti střele Mužíka, na druhé straně vychytal Frice v hodně nadějné pozici velmi dobrý, teprve devatenáctiletý východočeský gólman Šmíd.
Ve druhé půli jsme tlačili, zahrávali jsme několik přímých kopů, párkrát se to na malém vápně před Šmídem mlelo jako v mlýnici, ale gólově neuhodilo. V 81. minutě pálil Zahálka z dáli, tečovaný balon už mířil k tyči, leč Šmíd ho tygřím skokem přece jen lapil. Těsně před koncem to zkoušel štiplavou střelou střídající dorostenec Cejnar, ale Šmída na hruškách nenachytal.
Pardubičtí ve druhé půli zazlobili hlavně v 84. minutě ostře rotovaným přímým kopem snášejícím se pod břevno admirácké branky, Víšek však balon vytáhl nad břevno. Když „perníkáři“ pochopili, že Admira branku prostě nevstřelí, pokoušeli se to udělat oni a mač rozhodnout. Větší šanci si ale nevynutili. Konec, 0:0.
Malérem jsou zranění Mošny a Paťhy, kteří budou v sestavě zřejmě dost chybět.
A penalty… V minulé sezoně Víšek nejednu chytil, letos se mu to ale bohužel nedaří. Za Admiru proměnili Herc, Čácha, Pelikán a Štefan, Vosického a Frice vyčapal Šmíd. Východočeši první penaltu nedali, Gašpar poslal míč vedle. Pak už ale pálili Kovář, Fusek, Rybička, Spěvák a Sokol neomylně, a tak si bonusový bod odvezli s sebou do města perníku.
Naše letošní penaltová bilance je tristní – s Kolínem, v Čáslavi a s Pardubicemi B jsme pokaždé prohráli. Nebývali jsme na to zvyklí!

Admira: Víšek – Herc, Vosický, Martinic, Paťha (46. Michálek) – Fric, Mošna (35. Štefan), Turák (86. Pelikán), Čácha, Zahálka – Pavlata (70. Cejnar).

ŽK: 2:1.

Rozhodčí: Babka – Kouba, Průcha.

Přihlíželo 213 diváků.

V příštím kole jedeme do Kratonoh, hraje se v sobotu 21. října, výkop 15.30.
Pro informaci našim fanouškům – tohle jsou fotbalové Kratonohy. Jde o obec ležící západně od Hradce Králové. Fotbalový klub úzce spolupracuje s Olympií Hradec Králové, odkud do Kratonoh přešlo několik hráčů, kteří se nevešli do kádru nyní už druholigové Olympie Praha. Kratonohy počítají s tím, že se s Olympií HK, která momentálně nemá tým dospělých, sloučí do jednoho silného klubu.