Na východě Čech remízová euforie a penaltová mizérie… Fotbal Kratonohy – FK Admira Praha 2:2 (2:0), pk 3:1

Bez zraněných Mošny a Paťhy jsme v Kratonohách vybojovali bod gólem Michálka z předposlední minuty zápasu. Pak přišly penalty, přičemž domácí gólman Mačí vychytal tři naše střelce. Byla to už naše čtvrtá prohra v penaltovém rozstřelu. Mít o čtyři body víc, byli bychom v tabulce druzí. Darmo mluvit…

Informace z Kratonoh připravil manažer FK Admira Jaroslav Moudrý: „Úvod z naší strany byl bez bázně a hany, hráli jsme velmi dobře. Bohužel zhruba ve 30. minutě z našeho zaspání při rozehrávce rohového kopu domácích přišla naprosto zbytečná a naivní penalta, která nás opařila. O pár minut později, se – musíme uznat – po krásné akci domácích ocitl sám hráč Kratonoh před Víšou a hlavou mu nedal šanci.

Do druhého poločasu jsme vstoupili výborně a po skrumáži ve vápně Kratonoh Honza Martinic snížil. Bojovností a maximálním nasazením jsme začali domácím zatápět. Odměna přišla chvilku před koncem, kdy Kuba Michálek balon uklidil k tyči a vyrovnal! Na lavičce zavládla obrovská a zasloužená radost a po chvilce se šlo na penalty. Penalty jsou jako vždy loterie a už nerozhoduje jen kvalita na hřišti, ale i momentální rozpoložení a hlava. Myslím, že kdyby se hrálo prodloužení, tak jsme vyhráli, protože vůle hráčů byla obrovská!“

Admira: Víšek – Herc, Martinic, Vosický, Fric – Majer (21. Turák), Čácha, Šimek, Michálek, Zahálka – Pavlata (60. Cejnar).

Branky: 29. Čada z penalty, 33. Karanský – 55. Martinic, 89. Michálek.

ŽK: 4:1 (za Admiru Herc)

Rozhodčí: Kovářová – Krupa, Šob.

Přihlíželo 250 diváků

Naši střelci: Konečně se trefil Michálek

5 – Pavlata (2 doma + 3 venku), Mošna (3 doma + 2 venku)

2 – Majer, Martinic (oba 0+2), Zahálka (1+1)

1 – Michálek, Čácha (oba 0+1), Paťha a Fric (oba 1+0)

V příštím kole hostíme Sokol Živanice, jasného lídra tabulky, tým mířící za postupem do ČFL. Hraje se v neděli 29. 10., výkop 10.15 hodin.