Bezkrevný, nepovedený fotbal = zasloužená prohra Čechie Vykáň – FK Admira Praha 1:0 (1:0)

Traduje se, že pod novým koučem se mužstvo zpravidla vypne k zlepšenému výkonu. Kdeže! Admira, poprvé vedená trenérem Jiřím Hruškou, na typickém vesnickém hřišti ve Vykáni na Nymbursku, které rozměry připomínalo naši UMT v Kobylisích, předvedla bezkrevný, nepovedený fotbal. Prohrála po zásluze.

Co nabídli domácí? Dva světem protřelé internacionály, bratry Davida a Lukáše Jarolímy. Zkušenost někdejšího třetiligového borce Dalekoreje. Bojovnost, vůli vyhrát. A šance! Už ve 3. minutě orazítkoval balon tyč Víškovy branky, ve 24. a 71. minutě likvidoval Víšek dva nebezpečné nájezdy Vykáňských. Gólem hrozila rychlá akce domácích v závěru první půle, stejně jako hlavička do boční sítě v 69. minutě. Deset minut před koncem udělal Dalekorej Víškovi kličku, leč z úhlu pálil vedle.

A Admira? Nic moc… Popravdě řečeno, pod kotlem topila až v samém závěru zápasu. To už bylo pozdě. V 89. minutě prolétl míč z Čáchova rohu nikým netknutý kolem vzdálenější tyče do autu. A v 90. minutě mohli naši borci paradoxně vybojovat bod, když Mošna utekl šikovně po levém křídle a našel Čáchovu hlavičku. Od ní ovšem míč branku hájenou gólmanem Kosmákem minul, a pak už byl konec.

Jak padla jediná branka? Ve 39. minutě vyrazil Víšek nebezpečnou střelu na roh. Po něm se ocitl před naším gólmanem zcela sám vykáňský Koutenský a hlavou ho překonal. Oba muži se vzápětí srazili, Víšek zůstal chvíli ležet. Sudí Jansa gól uznal, delegát Krejčí nám o přestávce jeho regulérnost potvrdil.

S týmem figurujícím na třetím místě tabulky od koncem jsme si tedy neporadili a prohráli jsme. Pro zajímavost, naposledy jsme porazili za tři body Brandýs 1:0, a to první říjnovou neděli. Od té doby čtyři plichty (+ jeden bonusový bod) a teď porážka ve Vykáni.

Inu, čeká Jiřího Hrušku spousta práce.

Komentář trenéra najdete zde:

Admira: Víšek – Herc, Martinic, Horák, Fric – Vosický – Šimek (57. Čácha), Turák (46. Mošna), Michálek, Zahálka – Pavlata (46. Mikolanda).

Branky: 39. Koutenský

ŽK: 1:0

Rozhodčí: Jansa – Šedivka, Raplík.

Přihlíželo jen 50 diváků, fotbal ve Vykáni zřejmě moc netáhne…

Naši střelci: Tentokrát naprázdno…

5 – Pavlata (2 doma + 3 venku), Mošna (3 doma + 2 venku)

2 – Majer, Martinic (oba 0+2), Zahálka (1+1)

1 – Michálek, Čácha (oba 0+1), Paťha, Turák, Fric (všichni 1+0)

V příštím kole hostíme SK Vysoké Mýto, druhý tým tabulky. Hraje se tradičně v neděli 12. 11., výkop 10.15.