Z minima maximum aneb zlaté tři body do Kobylis FK Újezd nad Lesy – FK Admira Praha B 0:1 (0:0)

Souboj „chudých“ (co do bodového zisku) chtěli domácí na svém nepříliš rovném trávníku určitě vyhrát. Nakonec v utkání, v němž byli v první půli zřetelně lepší, prohráli. Rozhodly o tom dva momenty. Neproměněná penalta ve 21. minutě po faulu našeho Lupínka na protihráče postupujícího zleva k naší brance – brankář Žulevič zvolil správně stranu a balon vyrazil pravou rukou na roh. A pak gól střídajícího Vachouška v 51. minutě, který poslal balon přesně k pravé tyči, kam nemohl dosáhnout ani exligista Jaromír Blažek v brance domácích.

Nápor Újezda v závěru byl silný, podpořený několika standardními situacemi po našich zbytečných faulech. Ale ubránili jsme se. A tak tři body, které si chtěli domácí stůj co stůj ponechat na svém kontě, odjely spolu s admiráckými borci do Kobylis.

Trenér Pavel Máj si nebral při hodnocení servítky: „Kdybychom v první půli prohrávali 0:3, nikdo by nemohl říct ani slovo. Z naší strany to byla bída, dělali jsme hrubé chyby a dopřáli jsme domácím i penaltu. Ta byla naštěstí dost špatně kopnutá a gólman Žulevič vystihl směr střely. O přestávce bylo v kabině hodně hlučno, hlavně příchod Vachouška pak naši hru oživil a právě on vstřelil jediný gól zápasu. Újezd potom tlačil a my jsme mu naivními fauly k tlaku sami dopomáhali. Naštěstí to obrana všechno uskákala a ubránila. Vůbec nejlepší na hřišti byl Žulevič.“

Admira B: Žulevič – Pergl, Pelikán, Lupínek, Klimt (28. Sázel) – Panýrek (88. Bouguetouta), Šindelář (46. Slabý), Šimek, Štefan – Másílko (46. Vachoušek) – Pavlata (70. Šálek).

Branka: 51. Vachoušek

ŽK: 2:5 (na naší straně Lupínek po penaltovém faulu, Šimek, Slabý, Sázel, Vachoušek.

Rozhodčí: Laštovička – Tereba, Hrivík.

Diváci: 150

Naši střelci

3 – Štefan (0 doma + 3 venku), Vachoušek (1 + 2)

2 – Lupínek, Cejnar (oba 1 + 1)

1 – Panýrek, Másílko, Šindelář (všichni 0 + 1).

Ostatní výsledky a tabulka zde:http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=12129

Příští dva mače: oba sehrajeme na UMT, nikoli na Hovorčovické!!!

Admira B – Uhelné sklady, středa 8. 11., výkop 18.00, odložený zápas

Admira B – SK Horní Měcholupy, sobota 11. 11., výkop 10.15