Poslední podzimní utkání – raději ani nemluvit… FK Letohrad – FK Admira Praha 3:2 (0:0)

K poslednímu zápasu jsme cestovali do 176 kilometrů vzdáleného východočeského Letohradu na trávník posledního týmu tabulky. Hřiště odpovídalo podzimnímu času, místy louže, místy oranice.

V první dvacetiminutovce jsme měli snad čtyři gólovky, ale nic z toho. Pak domácí zjistili, že se s námi dá hrát, a zvýšili tempo. Do přestávky se ale nic důležitého neudálo.

O pauze vydal trenér Hruška mužstvu určité pokyny. Jenže než je stačili admiráci začít realizovat, lovil Víšek dvakrát míč ze sítě. Hned ve 47. minutě jeden z letohradských plejerů udělal našemu brankáři kličku doprava a z úhlu nahrál před branku, kde balon doklepl snadno Štěpán – 1:0. A už v 53. minutě přišel povedený útok Východočechů, zakončený kličkou Tichého Víškovi a střelou ze stejného úhlu – 2:0. Na tribuně se začalo ozývat – dejte jim jich sedm!

Admira ale do kolen neklesla. Už za minutu z rozehraného přímého kopu zprava hlavičkoval přesně Mošna – 2:1. A v 63. minutě bylo vyrovnáno. Opět Mošna a opět hlavou po rohu srovnal na 2:2. Na letohradském stadionu zavládlo ticho jako v chrámu Páně…

Teď to bylo kdo s koho. V 82. minutě jsme přežili loženku domácích a zdálo se, že můžeme naplnit otřepané „nedáš dostaneš“. Jenže přišel smrtící direkt, který jsme si uštědřili sami. Víšek chtěl z malé domů rychle rozehrát naši útočnou akci. Bohužel trefil dobíhajícího letohradského Kabourka, od kterého se míč k naší smůle dokutálel za lajnu branky – 3:2. Takový gól už zmíněný Východočech nikdy nedá. A byl to žel gól vítězný, takže jsme z Letohradu odjeli s prázdnou a se spoustou neveselých myšlenek před zimní přestávkou.

Branky: 47. Štěpán, 53. Tichý, 83. Kabourek – 54. a 63. Mošna

ŽK: 2:1 (Týfa, Tichý – Mošna)

Rozhodčí: Dujsík – Kvaček, Jansa.

Diváků: 100

Rozhodčí: Štefan – Machýček, Leška.

Admira: Víšek – Herc, Martinic, Vosický, Fric – Mošna – Majer (58. Panýrek), Čácha, Michálek, Zahálka – Pavlata.

Naši střelci: Podzimním kanonýrem je sedmigólový Mošna

7 – Mošna (3 doma + 4 venku)

5 – Pavlata (2 doma + 3 venku)

2 – Majer, Martinic (oba 0+2), Čácha, Zahálka (oba 1+1)

1 – Michálek (0+1), Paťha, Turák, Fric, Vosický (všichni 1+0)