Trenér František Peřina: Po podzimu máme nejméně obdržených gólů v přeboru!

S jakým cílem vstupoval tým do probíhajícího ročníku Pražského přeboru?

Do soutěže jsme vstupovali s cílem dosáhnout umístění v horní polovině tabulky a se snahou zabudovat mladé hráče z loňské U19.

Admira B přezimuje šestá. Je to z tvého pohledu uspokojivé umístění?

B-mužstvo přezimuje na 6. místě se stejným počtem 23 bodů jako páté Tempo Praha. Vzhledem k nepovedenému vstupu do soutěže jsem se současným umístěním spokojen. Je pravda, že jsme v první polovině sezony ztratili několik zápasů zcela zbytečně, a to především kvůli žalostnému proměňování vyložených brankových příležitostí, zatímco soupeř naopak vždy naše ojedinělé chyby v obraně potrestal. Pokud však budeme v těchto zápasech mluvit i o smůle, je třeba přiznat, že ve vítězných utkáních v závěru podzimu se k nám naopak štěstí zase přiklonilo. Proto je potřeba podzimní výsledek přijmout s pokorou.

Jak kvalitní je soutěž?

Pražský přebor je velmi kvalitní soutěž, letošní ročník je hodně vyrovnaný, o čemž hovoří nebývalé množství nerozhodných výsledků a minimální bodové rozdíly.

Který soupeř na tebe udělal nejsilnější dojem?

Pokud se týká soupeřů, pro mě osobně jsou stále týmem č. 1 Třeboradice, které mají velkou kvalitu a osobnosti v podstatě na všech postech. Jejich způsob hry se liší od ostatních týmů v přeboru. Ale porazit se dají…

Nejvydařenější zápasy?

Za nejvydařenější naše zápasy paradoxně považuji ty, které jsme výsledkově nezvládli, a to s Duklou JM a 80 minut s Přední Kopaninou. V nich jsme hráli velmi dobrý fotbal, vytvářeli jsme si mnoho brankových šancí a troufám si říci, že jsme v nich byli lepší než soupeř. Velmi si také vážím vítězství v Ďáblicích, a to hned z mnoha důvodů, především ale proto, jak hráči utkání zvládli takticky a na rozdíl od trenéra i mentálně.

Největší propadáky?

Pokud se týká propadáku, tak upřímně o žádném nevím. Za celý podzim nás, alespoň dle mého názoru, nikdo nepřehrál. Ano, můžeme se bavit o prvním utkání v Třeboradicích, ale i zde platí předchozí věta. Propadli jsme však při bránění standardních situací, kde nás soupeř třikrát potrestal.

Co lze ve hře a ve fungování týmu ocenit?

Na hře mého týmu oceňuji především přístup, nasazení a bojovnost, a to po celou sezonu, zvláště pak v posledních čtyřech utkáních. Právě v nich jsme vždy přizpůsobili sestavu a podřídili způsob hry zisku bodů, které jsme nutně potřebovali. Zmíněné vlastnosti jsou pro mě cenné i proto, že jsme v podstatě každé utkání hráli v jiné sestavě, doplněné o hráče z A-týmu. A přesto byl z kabiny cítit týmový duch a snaha po vítězství i od hráčů, kteří právě v sestavě nebyli. Velmi si vážím výrazného zlepšení v obranné činnosti a defenzivy celého mužstva. Ta byla podložena skvělými výkony brankářů. Máme nejméně obdržených branek v soutěži!!! Proti loňsku neskutečný rozdíl.

Kde má béčko naopak rezervy?

Rezervy máme samozřejmě ve všech směrech a činnostech. Celý podzim nás trápila koncovka a proměňování šancí a dále slabá produktivita při velkém počtu zahrávaných standardních situací.

Kteří hráči jsou největšími osobnostmi a tahouny týmu?

Pokud se týká největších osobností týmu, jen těžko lze nahradit kapitána Lupínka, a to jak na hřišti, tak v kabině. Mužstvu zásadním způsobem pomohla přítomnost hráčů A-týmu, kteří – kdykoliv kdokoliv přišel – vždy odvedli kvalitu a maximální nasazení. Velikou zásluhu na konečném dobrém výsledku mají brankáři Žulevič a Cingel, kteří se pod vedením trenéra gólmanů Maška dostali do neskutečné formy a přiváděli soupeře často až k zoufalství. Stabilně skvělé výkony odváděli také Pelikán, Šimek a Horák. Z mého pohledu je pro mužstvo nesmírně důležitým hráčem Vachoušek. Ještě kdyby dával více gólů…

Kdo nastřílel nejvíc branek?

Nejlepší střelec se snad nedá ani určit. Po třech brankách dali Vachoušek, Lupínek a Štefan.

Jak bude vypadat zimní příprava?

Zimní příprava začne 11. 1. 2018 a bude probíhat na stadionu v Kobylisích. Naplánováno je 8 přátelských utkání.

Cíl pro jaro 2018?

Cílem pro jarní část sezony je udržet se v první polovině tabulky, a pokud skončíme do 6. místa, budu spokojený.

-api-

Trenér František Peřina (vpravo) a asistent Pavel Máj při utkání B-týmu Admiry.