To byl fotbal – a s dobrým koncem! Admira B – SK Třeboradice 2:1 (1:0)

Na Admiru přijel lídr tabulky Pražská teplárenská přeboru, na naší UMT předvedl, jaký fotbal hraje špičkový tým soutěže – a odjel s prázdnou. Vybojovali jsme tři body, se kterými se počítalo spíš jen tak potajmu.

Třeboradice s naším bývalým trenérem Jiřím Tesařem a s několika hráči, kteří kopali vyšší soutěže, hrály dobře. Byly nebezpečné, věděly, co chtějí hrát, přijely vyhrát. Admira proti nim vyrukovala s obětavostí, bojovností a nadšením, které nakonec slavily tříbodový úspěch. Velmi dobře zachytal Cingel, který zejména v první půli zlikvidoval hostům dvě tutové loženky a držel naši defenzivu po devadesát minut. Bojoval celý tým, do kterého dobře zapadly dvě nové zimní tváře z Pardubic Hron a Strachota.

V první půli vyšel našemu mužstvu útočný výpad, na jehož konci se Štefan ve 25. minutě ocitl sám před zkušeným gólmanem hostí Krchem. Náš záložník vypálil přesně k tyči a nedal strážci třeboradické branky šanci – 1:0. Ve 38. minutě se hostující gólman Krch nezaviněně zranil a odjel k ošetření do nemocnice. Náhradník Prebsl, náš někdejší mládežník, se pak blýskl skvělou robinzonádou, když vytáhl ze šibenice nádhernou, táhlou pecku Šmidrkala.

Hosté šli za vyrovnáním, tlačili, ve druhé půli byla jejich optická převaha zřejmá, ale naše defenziva pracovala spolehlivě. A když se střídající Čácha v 69. minutě trefil zdáli překrásným „angličanem“ o tyč na 2:0, admirácké akcie ještě stouply. Bohužel hned za minutu to poprvé a naposledy zaskřípalo v naší defenzivě a hostující Kadlec snížil zblízka na 2:1. Poslední dvacetiminutovka, to byly nervy, soupeř nechtěl v Kobylisích prohrát. Své šance ale nevyužil, a tak mohla po závěrečném hvizdu přesného a objektivního sudího Tomšů vypuknout admirácká vítězná radost. Tahle výhra náš tým posunula na čtvrté místo tabulky!

Admira B: Cingel – Pergl, Pelikán, Lupínek, Sázel – Šmidrkal – Strachota (56. Cejnar), Šálek (83. Klimt), Hron (67. Šindelář), Štefan (46. Čácha) – Vachoušek (89. Bouguetouta).

Branky: 25. Štefan, 69. Čácha – 70. Kadlec.

ŽK: 2:2 (Šmidrkal, Sázel – Čáp, Červenka)

Sudí: Tomšů – Váša, Maretta

Přihlížela velmi slušná návštěva, podle zápisu 127 lidí.

Naši střelci: Do čela žebříčku se vyhoupl Štefan

4 – Štefan (1 doma + 3 venku)

3 – Vachoušek (1 + 2), Lupínek (2 + 1)

2 – Panýrek (0 + 2), Hájek, Cejnar (oba 1 + 1)

1 – Másílko, Šindelář (oba 0 + 1), Čácha, Turák, Pavlata (všichni 1 + 0).

Ostatní výsledky a tabulka zde:http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=12129

Příští mač: Admira B – Zbraslav, neděle 18. března 2018, výkop na domácí UMT je ve 14.00.