S předposledním Turnovem jen za dva body FK Admira Praha – FK Turnov 2:2 (0:0), pk 6:5

Slavnostní nádech mělo nedělní dopoledne v Kobylisích před výkopem zápasu. Josef Vavruška, neodmyslitelně spjatá tvář s naším klubem, se totiž 28. března dožil 90 let! K tomuto jubileu mu před samotným zápasem pogratulovali hlavní představitelé klubu v čele s Josefem Přitasilem a kapitánem Janem Martinicem. Navíc, fanoušci poprvé sledovali nedělní klání z tribuny pojmenované jménem Josefa Vavrušky.

Jak byly minuty před zápasem slavnostní, tak o první půli toho moc slavnostního napsat nelze. Nicméně již ve druhé minutě jsme ukázali, že bychom měli být papírovými favority. Rychlou kombinaci zakončoval zblízka Fric, ale jeho hlavička nebyla prudká a brankáře nikterak neohrozila. Do vápna hostů létaly hlavně z naší levé strany centry, většinou přízemní, které si však adresáta našly málokdy. Přesně v takovém duchu se nesla i akce po povedené narážečce Mošny s Bieleszem, ale konečný centr Frice znovu nikoho nenašel. Největší šanci prvního poločasu jsme si vytvořili ve 24. minutě, když už centr Majera konečně příjemce v podobě Bielesze našel. Nicméně proti jeho hlavičce stihl brankář secvaknout nohy, takže za něj míč nepropadl. Pravdou ale je, že půl hodiny byli aktivnější a přesnější hosté.

Již v první půli musel trenér Hruška sáhnout ke střídání, jelikož Marek Paťha utrpěl zranění a tak byl ve 33. minutě nahrazen Pavlatou. Do půle se ještě stačil dostat do šance Panýrek po naražení Čáchy, ale jeho zakončení mířilo doprostřed, navíc mělo pramalou razanci. Těsně před poločasovým hvizdem si Turnovští vytvořili první závar v zápase, ale nakonec akce sama vyšuměla do prázdna. Do kabin se tedy šlo za nerozhodného, bezbrankového stavu.

Čtyři minuty po návratu na trávník zahrozil Panýrek, ale jeho střela skončila těsně nad brankou. A v 55. minutě již udeřilo! Pavlata podstoupil souboj po nakopnutí míče, ten však propadl na Mošnu, který se kousek před vápnem neostýchal a z první namířil míč po zemi přesně k tyči – 1:0! Fanoušci si skoro ani nestihli po oslavě sednout zpátky na své místo a už jsme měli opět vyrovnaný stav. Rychlý brejk hostů, když Havel dokázal ve sprinterském souboji zdolat Martinice a v zakončení proti Žulevičovi si vedl také úspěšně – 1:1. Hra se otevřela a v 59. minutě jsme šli zpět do vedení. Z obrany přišel dlouhý míč a sprintující Čácha dokázal přetlačit (!) stopera Turnova a pelášil si to sám na brankáře, kterého perfektně obstřelil – 2:1. O tři minuty později mohl zvýšit Pavlata, ale namířil svou střelu přesně do míst, kde stál brankář Špína. Platilo však „nedáš-dostaneš“ a hostům se podařilo v 64. minutě znovu vyrovnat. Po rohu se dostal k hlavičce Tomašov a prudkým trknutím překonal Žuleviče – 2:2. Výživná desetiminutovka, která byla naprostým opakem toho, co jsme mohli vidět v poločase prvním. Nicméně po této krátké pasáži se mužstva opět zavrtala do svého původního stylu a moc zajímavého už k vidění nebylo. Jen Pavlatova šance, kdy se pokoušel přehodit brankáře. Leč neúspěšně. Pokus to byl dobře míněný, nicméně byl ve složité situaci a lépe snad vyřešit nešel. Chvíli poté se ještě musel předvést náš gólman Žulevič, který dokázal zpacifikovat prudkou ránu zpoza vápna. To však bylo z řádné hrací doby vše a tak se šlo do penalt.

V nich byli naši (Herc, Mošna, Turák, Čácha a Fric) stoprocentní, stejně jako hosté. Zlom přišel v šesté sérii, když Horák proměnil, ale hostující střídající Houžvička nikoliv, a tak bonusový bod zůstal na Admiře. Dva získané body jsou však málo, soupeře ze spodku tabulky jsme měli doma porazit.

O.CH

Foto: Michal Jalovec

Branky: 55´ Mošna, 59´ Čácha – 56´ Havel, 64´ Tomašov

Admira: Žulevič – Fric, Martinic, Vosický (46. Herc), Paťha (33. Pavlata) – Majer (46. Horák), Zahálka, Bielesz, Čácha, Mošna – Panýrek (76. Turák).

Hráno bez karet.

Rozhodčí: Šlajs – Hodek, Pálek.

Přihlíželo 170 diváků.

Naši střelci: Mošna navýšil vedení

8 – Mošna (4 doma + 4 venku)

5 – Pavlata (2 doma + 3 venku)

3 – Čácha (2+1)

2 – Majer, Martinic (oba 0+2), Zahálka (1+1), Fric (2+0)

1 – Michálek, Bielesz (0+1), Paťha, Turák, Vosický, Panýrek (všichni 1+0)

Příští utkání: FK Kolín – Admira, středa 11. dubna, výkop 17.00.