Výhrou v derby jsme přikovali Ďáblice ke dnu tabulky FK Admira Praha B – SK Ďáblice 3:1 (2:0)

Prestižní sousedské derby jsme vyhráli, což pro Ďáblice znamená setrvání na samém dně tabulky. Hosty přijela podpořit hlučná parta modrobíle oblečených fandů s vlajkami, ti ale po většinu času spíš mlčeli a sledovali, jak Admira B kráčí za třemi body.

První gól padl už v 9. minutě a byla to věrná kopie branky, jakou Admira B vstřelila ve čtvrtek na UMT Zbraslavi. Šmidrkalův falšovaný přímý kop zleva si našel ve vysokém výskoku Lupínka, jeho prudké trknutí čelem – a vedli jsme 1:0. Za čtyři minuty převedl Štefan nádherné čtyřicetimetrové sólo skrze obranu hostí, zakončené přesným obloučkem přes gólmana Ďáblic Chroboka ve stylu Poborského proti Portugalcům – 2:0.

V poločasové přestávce se z ďáblické šatny ozýval hodně hlasitý křik nespokojeného trenéra Boeva, což signalizovalo, že modrobílí vlítnou do druhé půli s enormní snahou a vůlí něco se skóre udělat. To se jim povedlo v 59. minutě, kdy po útoku a centru hostí zprava upadl na hranici vápna náš Pergl, čímž nabídl střeleckou šanci ďáblickému Nwoguovi. Ten se trefil přesně – 2:1. Ožily ďáblické naděje, ožili i jejich fandové v hledišti, ale jen na necelých dvacet minut.

V 79. minutě chyboval u postranní lajny hostující bek Jiroušek, díky čemuž mohla Admira B podniknout brejk dvou borců směrem k osamělému brankáři Chrobokovi. Ten střelu Vachouška ještě vyrazil, jenže pouze před nehlídaného Pergla, který bombou pod břevno napravil své zaváhání při gólu Ďáblic – 3:1. Byl to jeho první gól této sezóny.

V samém závěru vyrazil do šatny předčasně hostující kapitán Novák. To poté, co sudí Laštovička ohodnotil jeho zápasnický chvat vůči Štefanovi, uhánějícímu na osamoceného gólmana Ďáblic, jak musel – červenou kartou.

Derby jsme dohráli v klidu, což na tribuně pojmenované jeho jménem spolu s vnučkou potěšeně sledoval i náš čestný sekretář, devadesátník Josef Vavruška. Upevnili jsme si pozici na 4. místě tabulky. Naše jarní bilance – čtyři výhry a jediná porážka – zatím těší všechna admirácká srdce.

Hodnocení trenéra Admiry B Františka Peřiny zde:

Video: Miroslav Kosmata

Foto: Michal Jalovec

Admira B: Cingel – Pergl, Sázel, Lupínek, Hájek – Šmidrkal – Hron, Pelikán, Šimek – Vachoušek, Štefan.

Branky: 9. Lupínek, 13. Štefan, 78. Pergl – 59. Nwogu.

ŽK: 4:3 (Štefan, Šimek, Pelikán, Bouguetouta – Veselý, Horváth, Novák).

ČK: 0:1 (Novák).

Rozhodčí: Laštovička – Tereba, Polena.

Přihlíželo 80 diváků.

Naši střelci: Kapitán Lupínek zvýšil své vedení

7 – Lupínek (4 doma + 3 venku)

5 – Štefan (2 doma + 3 venku)

3 – Vachoušek (1 + 2)

2 – Michálek, Panýrek (0 + 2), Hájek, Cejnar (oba 1 + 1)

1 – Másílko, Bouguetouta, Šindelář (všichni 0 + 1), Pergl, Čácha, Turák, Pavlata (všichni 1 + 0).

Ostatní výsledky a tabulka zde:http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=12129

Příští mač: FC Přední Kopanina – Admira B, sobota 14. dubna, výkop v 17.00.