První jarní výhra za tři body s tenisovým skóre FK Admira Praha – MFK Trutnov 6:1 (3:1)

V neděli jsme se konečně dočkali první jarní výhry za tři body a stála věru zato! Začali jsme náporem, Mošna trefil břevno a v 15. minutě otevřel skóre – 1:0. Pak jsme ale polevili a inkasovali ve 28. minutě gól, který můžeme klidně nazvat zbytečným. Východočech Kejzlar srovnal na 1:1. Za dvě minuty ovšem opět Mošna strhl vedení na naši stranu a za další dvě minuty Bielesz pěknou střelou k tyči upravil na 3:1.

Po změně stran, v 51. minutě, o sobě dal vědět opět hostující Kejzlar. Ne však gólově, ale červenou kartou! Viděl ji za hrubé nesportovní chování v nepřerušené hře, kdy v souboji o míč napálil Martinicovi pořádnou pecku loktem.

Brzy poté dovršil Mošna svůj hattrick a utahaná desítka mužů z Podkrkonoší v horku a na velkém hřišti víceméně rezignovala. Admiráci jí pak nadělili ještě další dva góly, když trutnovská obrana měla tolik děr, kolik poctivý plátek eidamského sýra. Jak Čácha, tak i v samém závěru Turák, ten po sympatické akci a přihrávce Pavlaty, totiž doráželi do opuštěné branky ze dvou tří metrů.

Hodnocení asistenta trenéra Admiry Dušana Bindera.

Admira: Žulevič – Majer (70. Herc), Martinic, Horák, Paťha – Bielesz (74. Pavlata), Zahálka, Mošna (82. Štefan), Fric (78. Šimek) – Čácha (85. Pelikán), Turák.

Branky: 15., 30. a 57. Mošna, 32. Bielesz, 77. Čácha, 87. Turák – 28. Kejzlar.

ŽK: 1:2

ČK: 0:1 (Kejzlar)

Rozhodčí: Janíček – Hrkal, Babka

Přihlíželo na dvě stě spokojených diváků.

Naši střelci: Díky hattricku Mošna uniká ostatním

11 – Mošna (7 doma + 4 venku)

5 – Pavlata (2 doma + 3 venku)

4 – Čácha (3+1)

3 – Majer (0+3)

2 – Martinic (0+2), Bielesz, Zahálka, Panýrek (1+1), Turák, Fric (2+0)

1 – Michálek, Paťha, Vosický (všichni 1+0)

Příští utkání: FK Brandýs n. L. – Admira, sobota 28. 4., výkop v 10.15 hodin.