Potěšily tři body, předvedená hra ovšem o dost méně SK Dolní Chabry – FK Admira Praha B 0:1 (0:0)

Malé derby“ Prahy 8 jsme na trávníku soupeře vyhráli nejtěsnějším rozdílem. Oba týmy nastoupily bez některých opor. Domácím chyběli exligista Brabec a střelec Zeman, nám po zranění relaxující gólman Cingel a dále Vachoušek, Hron a Hájek.

V první půli jsme nehráli dobře a trenér Peřina o přestávce v kabině zvýšil hlas natolik, až se domácí správce přišel zeptat, co se to uvnitř děje. Po přestávce byla hra přece jen o maličko lepší a v 51. minutě vstřelil Michálek po rohovém kopu jediný gól utkání. Znamenitě si v naší brance vedl dorostenec Zima, který vychytal všechny chaberské střely, a jeho podíl na vítězství béčka lze klidně nazvat lvím.

Po domácí prohře 0:1 s Královicemi jsme tedy přivezli díky stejné výhře v Chabrech tři body a byl to důležitý krok směrem k tomu, abychom závěr soutěže mohli odehrát v relativním poklidu. Nahrály nám k tomu i ostatní výsledky tohoto kola.

„Už čtvrtý zápas po sobě to byl z naší strany utrápený, utahaný výkon. Vytratila se lehkost, s jakou jsme absolvovali přípravná utkání před startem jarní sezóny, hráli jsme špatně, chyběla kombinační hra,“ hodnotil zápas trenér Admiry B František Peřina. S pousmáním pak pokračoval: „O přestávce jsme si něco řekli (…) a pak se náš výkon přece jen trochu zlepšil. Michálek vstřelil po rohu branku a dvakrát nás skvěle podržel mladý gólman Zima. Ovšem jestli můžu být s něčím spokojen, pak jsou to jen tři body do tabulky. Z trenérského hlediska pořád přemýšlím, co se s mužstvem děje a kde je chyba.“

Admira B: Zima – Pergl, Vosický, Sázel, Beníšek – Šmidrkal (68. Šindelář) – Štefan (80. Klimt), Šálek (51. Pavlata), Lupínek (75. Komínek), Michálek – Šimek (65. Cejnar).

Branka: 51. Michálek

ŽK: 4:4

Rozhodčí: Fazekaš – Kučera, Čermák.

Diváků: 125

Naši střelci: Michálek se dotáhl na Vachouška

7 – Lupínek (4 doma + 3 venku)

6 – Štefan (2 doma + 4 venku)

3 – Michálek (0 + 3), Vachoušek (1 + 2)

2 – Panýrek (0 + 2), Hájek, Cejnar (oba 1 + 1)

1 – Másílko, Bouguetouta, Šindelář (všichni 0 + 1), Pergl, Čácha, Turák, Pavlata (všichni 1 + 0).

Ostatní výsledky a tabulka zde:http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=12129

Příští utkání: Admira – Union Vršovice, neděle 6. 5., výkop ve 14.00 hodin.