S Čáslaví za dva body – a buďme za ně rádi FK Admira Praha – FK Čáslav 3:3 (2:1), PK 5:3

Středočeši se představili s mužstvem, v němž se skloubila zkušenost (Kunášek kopával za Bohemku, Jícha, Petrů a Vebr za Vlašim) s rychlostí a výbušností, což nám dělalo problémy. Je s podivem, že se pohybují až ve druhé polovině tabulky.

Už ve 12. minutě otevřel kanonýr hostí Jícha skóre poté, co si naběhl na centr zprava, prosadil se přes našeho Pelikána a trefil přesně – 0:1. Také po centru zprava se v 17. minutě trefil hlavou náš Mošna a srovnal stav na 1:1. A za tři minuty jsme už vedli – Pavlata v levém rohu hřiště opil kličkou beka Čáslavi a jeho centr proměnil znovu Mošna a znovu hlavou ve stav 2:1. Za zmínku stojí ještě naše superšance ve 35. minutě, kdy po biliáru ve vápně bohužel vysoko přestřelil Fric.

Druhá půle začala nejhůře, jak mohla. Žulevič v naší brance vyrazil ve 49. minutě míč jen k protihráči a jeho přihrávku dorazil zblízka – kdo jiný – nepokrytý Jícha na 2:2.

Odpověděli jsme znamenitě. Pavlata si přiťukl míč hlavou a utekl v 53. minutě mazácky dvěma zadákům soupeře. Pak vypálil. Gólman Čáslavi Kubát jeho střelu jen vyrazil a Pavlata byl u dorážky včas – 3:2. Bohužel, naše pomalejší obrana chvílemi hořela a v 60. minutě se ocitl zcela sám před brankářem Žulevičem hostující Vančura – 3:3. Vypadalo to na ofsajd, podle videa ale gól byl v pořádku.

Ve zbytku zápasu jsme si vypracovali dvě dobré šance, jednu po dobře zahraném přímém kopu Zahálky – nic z toho. V 84. minutě jsme ale mohli dostat čtvrtý úder, naštěstí čáslavský Strnad přestřelil břevno naší branky.

A šlo se na penalty.

I. série: Zahálka 1:0, Jícha 1:1;

II. série: Mošna 2:1, Petrů 2:2;

III. série: Turák 3:2, Vančuru vychytal Žulevič;

IV. série: Pavlata 4:2, Vebr 4:3;

V. série: Štefan 5:3 – vítězný konec pro Admiru.

Hodnocení trenéra Jiřího Hrušky a názor gólmana Ivana Žuleviče zde:

Admira: Žulevič – Horák, Martinic, Pelikán, Paťha – Fric (56. Turák), Bielesz, Čácha (79. Štefan), Zahálka – Mošna, Pavlata.

Branky: 17., 20. Mošna, 53. Pavlata – 12., 49. Jícha, 60. Vančura.

ŽK: 3:3

Rozhodčí: Kastl – Cihlář, Štrincl

Přihlíželo 210 diváků.

  • Ostatní výsledky a tabulka zde:
  • http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=11713
Naši střelci: Mošna v čele přidal opět dva góly

15 – Mošna (9 doma + 6 venku)

6 – Pavlata (3 doma + 3 venku)

4 – Čácha (3+1)

3 – Majer (0+3)

2 – Martinic (0+2), Bielesz, Zahálka, Panýrek (1+1), Turák, Fric (2+0)

1 – Michálek, Paťha, Vosický (všichni 1+0)

Příští utkání: FK Pardubice B – Admira, sobota 12. května, výkop v 10.15 hodin.