Dukle z Jižního Města jsme vrátili podzimní domácí prohru! Dukla Jižní Město – FK Admira Praha B 1:3 (0:3)

Výborný výkon v prvním poločase nám na trávníku hřiště v Kunraticích vynesl tříbrankový náskok, a to ještě Hron neproměnil penaltu! Proti kvalitnímu, dobře hrajícímu soupeři jsme předvedli možná nejlepší pětačtyřicetiminutovku letošního jara.

Po změně stran Dukla ještě přidala a našemu týmu začaly postupně docházet síly. Domácí brzy snížili na 1:3 a zatápěli naší obraně. Za pár chvil zaduněl balon na břevně nad hlavou našeho velmi dobrého gólmana Zimy. Dukla nechtěla prohrát a „šlapala do pedálů“. Naše defenziva ale pracovala spolehlivě a další branku už nebezpečným domácím nedovolila. Naopak, stoprocentní šanci měli v poslední minutě naši, brankář Dukly však byl na místě.

Konečný hvizd sudího Kalcovského odstartoval gejzír admirácké radosti!

Trenér František Peřina pro server www.fotbalpraha.cz řekl: „Byl to zápas nahoru, dolů. Rozhodl to první poločas, který jsme hráli výborně. Myslím, že jsme chytili Duklu do pasti, byli jsme na ni připravení. Celý poločas jsme věděli, jak na ni hrát, kluci všechno splnili. Mohli jsme dát i z penalty, ale zase bychom třeba nedali ten druhý gól. Do druhé půle jsem měl strach, aby nepřišlo nějaké uspokojení. Hned jsme mohli zvýšit na 4:0. Pak jsme dostali na 1:3 a myslel jsem, že to bude s námi špatné. Musel jsem tam dát i asistenta Máje. Druhý poločas byl pro nás těžký se silami. Bojovností jsme to nakonec uhráli. Myslím, že za první poločas jsme si tři body zasloužili. Musím hráče pochválit. Bodově jsme Duklu dostihli, je to dobré.”

Admira B: Zima – Klimt, Komínek, Vosický, Hájek – Sázel (55. Bouguetouta) – Štefan (90+1. Cingel), Šindelář, Hron (77. Lupínek), Michálek (89. Štochl) – Vachoušek (84. Máj).

Branky: 51. Brabenec – 3. Hron, 23. Štefan, 37. Michálek.

ŽK: 1:4

Rozhodčí: Kalcovský – Hlaváček, Vojáček.

Diváků: 55

Naši střelci: Štefan se dotáhl na Lupínka

7 – Štefan (2 doma + 5 venku), Lupínek (4 doma + 3 venku)

5 – Michálek (1 + 4)

3 – Vachoušek (1 + 2)

2 – Panýrek (0 + 2), Hájek, Cejnar (oba 1 + 1)

1 – Másílko, Bouguetouta, Šindelář, Hron (všichni 0 + 1), Pergl, Čácha, Turák, Pavlata (všichni 1 + 0).

Ostatní výsledky a tabulka zde:http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=12129

Příští utkání: Admira B – ABC Braník, na stadionu v neděli 20. 5., výkop ve 14.00 hodin.