Ve druhé půli jsme soupeře přejeli FK Admira Praha B – ABC Braník 5:1 (1:0)

ohrožení sestupem. Našemu béčku se naopak daří, až na výpadky s Tempem a Královicemi vcelku válí. Ukázal to i nedělní zápas na Admiře. Byl to kobyliský balzám po dopolední domácí prohře A-týmu s mužstvem Kratonoh.

Rychle jsme se uklidnili, když po přímém kopu zprava poslal Sázel hlavou míč do sítě a Admiru do vedení – 1:0. Ve druhé půli vystřídal Šindeláře Šimek a stal se klíčovou postavou utkání. Byl u mnohého podstatného, tvořil admiráckou hru a dařilo se mu.

V 56. minutě zvýšil Sázel po chybě branického gólmana snadno na 2:0 po centru z přímého kopu. Z podobné situace se trefil v 76. minutě Lupínek – 3:0. Hostům ještě blikla jiskřička naděje, když rozhodčí Toman pískl za ruku Šmidrkala ve zdi při přímém kopu Braníka penaltu. Z té Vybíral pod břevno snížil na 3:1 a pokazil jinak spolehlivě chytajícímu Hybešovi rýsující se nulu. Ale zdaleka to ještě nebyl poslední gól. V 87. minutě po rychlém útoku korunoval Šimek svůj dobrý výkon trefou na 4:1. A v 89. minutě po faulu právě na Šimka Šmidrkal uzavřel z penalty skóre na konečných 5:1.

Hodnocení trenéra Františka Peřiny.

Foto: Michal Jalovec

Admira B: Hybeš – Klimt, Lupínek, Komínek, Hájek – Sázel (80. Pergl) – Michálek (46. Šálek), Šindelář (46. Šimek), Hron (65. Beníšek), Štefan – Vachoušek (73. Šmidrkal).

ŽK: 2:2

Rozhodčí: Toman – Šaróka, Nebáznivý.

Přihlíželo 90 diváků

Naši střelci: V čele je kapitán Lupínek

8 – Lupínek (5 doma + 3 venku)

7 – Štefan (2 doma + 5 venku)

5 – Michálek (1 + 4)

3 – Vachoušek (1 + 2)

2 – Panýrek (0 + 2), Hájek, Cejnar (oba 1 + 1), Sázel (2 + 0)

1 – Másílko, Bouguetouta, Šindelář, Hron (všichni 0 + 1), Šimek, Šmidrkal, Pergl, Čácha, Turák, Pavlata (všichni 1 + 0).

Ostatní výsledky a tabulka zde:http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=12129

Příští utkání: Uhelné sklady – Admira B, pátek 25. května, výkop v 18.00 hodin.