Domácí debakl s Vykání znamená hrozbu pádu do přeboru FK Admira Praha – FK Čechie Vykáň 1:4 (0:1)

Tři porážky za sebou při skóre 2:8, ani bod a sešup na 13. místo tabulky. Taková je smutná realita admiráckého divizního jara. V C-skupině je téměř vše vyřešeno, do ČFL postupují Živanice, padají Chrastava, Letohrad. Kdo bude třetím sestupujícím, o tom rozhodnou zbývající dvě kola. Bohužel, týká se to právě Admiry. Kdo by tomu věřil, když jsme přezimovali na 5. místě…

Právě Vykáň nás ještě může poslat do přeboru. To za předpokladu, že Admira už nezíská ani bod (ve Vysokém Mýtě a doma s Letohradem), zatímco Vykáň uhraje šest bodů (doma s Chrastavou a v Turnově). Pak by oba týmy měly 38 bodů a Admiru by srazila do propadliště horší vzájemná bilance s Vykání (0:1, 1:4). Jeden z těchto dvou týmů spadne. Který?

Zápas jistoty, stačil by nám i jediný bodík, začali nebezpečně hosté. V 6. minutě musel Žulevič vychytat v gólové šanci zkušeného kanonýra hostí Dalekoreje. Potom přišly dva naše šance, obě hlavičkami, ale Turák přestřelil břevno a Mošna hlavičkoval vedle.

Bohužel, ve 24. minutě uhodilo do naší sítě. Šedivému ještě po rozjeté akci světem protřelého Davida Jarolíma střelu vyrazil Žulevič, jenže přímo k nekrytému Dalekorejovi – 0:1. Admira odpověděla zajímavou akcí 3 x M – Martinic, Michálek, Mošna. Posledně jmenovaný ale přestřelil břevno. Pak Mošna prošel přes tři zadáky Vykáně a připravil nadějnou pozici Turákovi, leč ten pozdravil gólmana hostí Sovu šourákem, za jaký by se rděl i mladší žáček. Ještě těsně před přestávkou hlavičkoval Turák po rohu Čáchy vedle tyče.

Do druhé půle poslal trenér Peřina místo Turáka a Majera Pavlatu a Štefana, ale že by to bylo na útočné síle nějak vidět, to ne… Naopak, náporem začala Vykáň, po Jarolímově akci pálil Koutenský a Žulevič musel vytasit důležitý zákrok. V 58. minutě vytáhl brankář Sova Zahálkův přímý kop na roh a za čtyři minuty bylo zle! Po akci zleva přišla nebezpečná přihrávka do našeho vápna, nepřesný odkop přímo k Dalekorejovi a vykáňský mazák s třetiligovými zkušenostmi si věděl rady – 0:2.

Za další čtyři minuty se zrodil náš gól naděje. Po přihrávce střídajícího Pavlaty střídající Štefan načapal gólmana Sovu a přesně k tyči snížil – 1:2.

Žel bohu, místo abychom soupeře zatlačili a vytvořili nápor směřující k vyrovnání, v 81. minutě vypadl Žulevičovi lehký míč k nohám soupeřova hráče a Šedivý snadno do prázdné branky – 1:3.

A ještě neměl být admiráckému trápení konec. D. Jarolím fotbal pořád umí. Zleva se vydal přes naši obranu do pokutového území, kde ho poslal k zemi Martinic a sudí Nehasil pískal pokutový kop. Pro zkušeného internacionála nebylo problémem zvýšit z něj v 85. minutě na konečných 1:4.

Admira: Žulevič – Horák, Martinic, Vosický, Fric – Zahálka (78. Šimek) – Majer (46. Pavlata), Čácha, Mošna, Michálek (60. Panýrek) – Turák (46. Štefan).

Branky: 68. Štefan – 24. a 62. Dalekorej, 81. Šedivý, 85. D. Jarolím z penalty.

ŽK: 1:1

Rozhodčí: Nehasil – Aubrecht, Jati.

Přihlíželo 210, z velké většiny zklamaných diváků.

Naši střelci: První gól vstřelil za A-tým Štefan

15 – Mošna (9 doma + 6 venku)

7 – Pavlata (4 doma + 3 venku)

5 – Čácha (3+2)

3 – Majer (0+3)

2 – Martinic (0+2), Bielesz, Zahálka, Panýrek (1+1), Turák, Fric (2+0)

1 – Štefan, Michálek, Paťha, Vosický (všichni 1+0)

Příští utkání: Vysoké Mýto – Admira, sobota 9. června, výkop 17.00 hodin.