Jasnou výhrou jsme si zajistili třetí místo SK Horní Měcholupy – Admira B, 1:4 (0:3)

Referát exsekretáře pana Josefa Vavrušky

Sestava: Zima- Klimt, Martinic, Lupínek, Beníšek – Hájek, Sázel, Štefan, Šindelář – Michálek, Vachoušek

Branky: Šindelář 2, Lupínek, Hájek,

Vyloučen: Dejmek

Překvapivě nastoupil kapitán „A“ mužstva Jan Martinic. Důvod byl pracovní. Odpoledne nemohl jet do Vysokého Mýta pro povinnosti na Spartě (oslava Rosického).
V mužstvu domácích byl Jakub Klír (34), jehož pamatujeme z doby, kdy hrál v Meteoru před více než 10 lety.
Současný fotbal v Horních Měcholupech pláče. Diváků poskrovnu, rozhlas nefungoval. Vstupné se nevybíralo.

Jak šly minuty:

12. min. Štefan zazářil. S míčem prošel přes celé hřiště, až k hranici velkého vápna a tam byl sražen domácím Dejmkem. Rozhodčí ho vyloučil a nařídil trestný kop. K němu se postavil náš Hájek a suveréně proměnil 0:1. Po této akci domácí zvedli hlavu a v deseti nás přehrávali.

22. min. Naše obrana byla v nedbalkách, ale Slajchrta vychytal výborný Zíma. Jemu 19 let a ještě je v dorostu.

30. min. Šindelář zbytečně zakopl míč a následovala žlutá karta.

V závěru první půli jsme vyfasovali další dvě žluté karty (Vachoušek, Štefan).

Do druhého poločasu nenastoupili: Vachoušek, Štefan a Sázel. Na jejich místa přišli: Šimek, Pavlata a Máj (asistent trenéra). Štefan a Sázel, jeli odpoledne s „A“mužstvem do Vysokého Mýta.

49. min. Hájek (Měcholupy) trefil do obličeje našeho Hájka. Domácí chtěli penaltu. Rozhodčí zaváhal a šel se poradit s pomezním. A po jeho pokynu se opravdu penalta kopala. Ovšem Zíma opět zasáhl a penaltu kryl. Z následné akce Ráža orazítkoval tyč.

53. min. Otřesený Hájek odstoupil a na jeho místo přišel Pergl.

54. min. Lupínek vystřelil z 35 metrů a míč skončil v síti 0:2.

60. min. Kombinací našich hráčů zakončil Šindelář 0:3.

68. min. Michálka střídal Cejnar.

70. min. Opět Šindelář a zvyšuje stav na 0:4.

75. min. Ke slovu se dostali domácí a Bláhova hlavička upravuje na konečných 1:4.

Hodnocení trenéra Franty Peřiny

Utkání v Horních Měcholupech bylo pro nás přímým soubojem o jistotu třetí příčky v celé soutěži. Navíc bylo velmi důležité směrem k vývoji v divizi C, kde hraje naše A- mužstvo.

Do utkání jsme vstoupili celkem dobře a od počátku si vynutili respekt soupeře, který nastoupil oslaben absencemi několika důležitých hráčů. Z první vážné situace jsme šli do vedení, když Štefan skvěle potáhl rychlý útok, obešel dva hráče a ve vyložené šanci byl faulován. Obránce soupeře obdržel červenou kartu a soupeř tedy šel do oslabení již ve 13 min. zápasu. Z následného přímého kopu Hájek trefil horní roh soupeřovy branky a vedli jsme 1:0. Od této chvíle jsme však oslabeného soupeře pustili do větší aktivity a nedokázali jsme si poradit s jeho velmi dobrým pohybem a kombinační hrou. O poločase jsem vystřídal tři hráče, které bylo třeba šetřit na odpolední zápas A-mužstva ve Vysokém Mýtě. Do hry se tak dostal také asistent Pavel Máj, který naši hru spolu s Honzou Martinicem ve druhém poločase zklidnil a usměrnil naši rozehrávku. Přesto jsme však museli přestát kritický a dost možná rozhodující okamžik utkání, kdy po ruce v našem pokutovém území soupeř neproměnil pokutový kop, který Zima skvěle zneškodnil. Následně pak za dvě minuty soupeř nastřelil tyč naší branky a vybral si tak smůlu v utkání až do dna. Na tu pak navázaly dvě branky Lupínka a Šindeláře z velké vzdálenosti, které o výsledku utkání definitivně rozhodly. Klobouk dolů před naším soupeřem, který v deseti a oslaben o klíčové hráče, velmi statečně vzdoroval a v prvním poločase byl i lepším týmem.
Přesto musím naše hráče pochválit za přístup a hru především ve druhém poločase, která byla korunována i produktivitou. Třetí místo v soutěži je obrovským úspěchem tohoto týmu, na který jsem nesmírně hrdý.

Branky: 13. Hájek, 55. Lupínek, 61. a 70. Šindelář

Sestava: Zima – Klimt, Martinic, Lupínek, Hájek (54. Pergl) – Sázel(46. Máj) – Beníšek, Šindelář, Štefan (46. Šimek), Michálek (67. Cejnar) – Vachoušek (46. Pavlata)

Ostatní výsledky a tabulka zde:http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=12129

Příští utkání: Admira B – FK Motorlet Praha, sobota 16. června, výkop 14:00